"Isia": Jeszcze nie teraz

Agnieszka Radwańska gładko przegrała w 1/4 finału Australian Open z ósmą rakietą świata Danielą Hantuchovą. Młoda Polka i tak osiągnęła sporo, a czas pracuje na jej korzyść. Hantuchova w półfinale zmierzy się z Serbką Ivanović, która odprawiła Venus Wiliams.

Owszem, po pasjonujących pojedynkach z Kuźniecową, czy Pietrową, można się było spodziewać, że "Isia" jeśli nie wygra, to postawi większy opór Słowaczce. Okazało się jednak, że w środowe przedpołudnie (gdy mecz się zaczynał w Melbourne była godz. 11, a w Polsce 1 w nocy), starsza o sześć lat Daniela lepsza jest w każdym elemencie.

Reklama

Wyrównane były tylko trzy pierwsze gemy. W czwartym nastąpiło pierwsze przełamanie serwisu Polki. To się powtórzyło w ósmym gemie i pochodząca z Popradu Daniela zapewniła sobie zwycięstwo w secie przy podaniu Agnieszki.

Co ciekawe, w pierwszej partii to krakowianka zanotowała dwa asy serwisowe - Hantuchova żadnego, ale ogólnie zagrywki Słowaczki były znacznie mocniejsze.

Daniela najwyraźniej rozgryzła Agę taktycznie. Np. nie działały wymiany, w których "Isia" z uporem maniaka posyła piłkę w bekhend, choć rywalka ma dalej do przeciwległej strony kortu. Na takie zagrania nabierała się Kuźniecowa, ale Hantuchova pilnowała strony bekhendowej.

Poza tym szybko biegała i dzięki wzrostowi (o 10 cm wyższa od Polki) dochodziła do skrótów, dosięgała loby! Agnieszka najzwyczajniej nie miała atutów. Mecz trwał niespełna półtorej godziny.

Daniela Hantuchova - Agnieszka Radwańska 2-0 (6-2, 6-2)

Statystyki meczowe

Hantuchova - Radwańska

Skutecznośc 1. seta

37 z 62 (60 procent) - 40 z 64 (63 proc.)

Asy serwisowe

1 - 3

Podwójne błędy serwisowe

1 - 0

Błędy niewymuszone

20 - 19

Ilość punktów wygranych

74 - 52

Najszybszy serwis

167 km/h - 166 km/h

Średnia prędkość pierwszego serwisu

156 km/h - 152 km/h

Średnia prędkość drugiego serwisu

127 km/h - 116 km/h

Drugi ćwierćfinał

Venus Wiliams - Ana Ivanović 0-2 (6-7, 4-6)

Dowiedz się więcej na temat: venus | Agnieszka Radwańska | Radwańska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje