Historyczny awans coraz bliżej

Polska prowadzi z Japonią 2-1 po pierwszej niedzielnej grze singlowej meczu Pucharu Federacji, który odbywa się w Gdyni. Agnieszka Radwańska pokonała Ai Sugiyamę 7:6 (7-5), 6:1.

Naszej reprezentacji brakuje więc już tylko jednego punktu, aby w przyszłym sezonie mieć prawo gry w Grupie Światowej II. Może zdobyć go już za chwilę młodsza z sióstr Radwńskich, Urszula, która niedługo zmierzy się z Ayumi Moritą.

Reklama

ZOBACZ, CO AGNIESZKA POWIEDZIAŁA PO MECZU Z SUGIYAMĄ:

Isia mówiła nam w sobotę, że mecz z Sugiyamą będzie cięższy niż spotkanie z Akiko Morigami. To się potwierdziło. Pierwsza rakieta Japonii postawiła wyżej poprzeczkę niż jej rodaczka. Co prawda to 20-letnia krakowianka pierwsza zdołała przełamać podanie rywalki (w trzecim gemie), ale Sugiyama natychmiast odpowiedziała tym samym. Tak samo było w siódmym i ósmym gemie. Radwańska wygrała do zera przy serwisie Japonki, a potem oddała własny. Polce nie pomógł nawet monolog, jaki przeprowadziła w ósmym gemie. Za chwilę Sugiyama objęła prowadzenie 5:4, po raz drugi w tym spotkaniu (wcześniej było 1:0) i nasza reprezentantka musiała się bronić przed stratą seta.

W 10. gemie wyszła z dużych opresji, bo było już 15:40, a 12. zakończyła po swojej myśli, ale dopiero na przewagi. Tak więc o zwycięstwie decydował tie-break. Lepiej rozpoczęła go Japonka, która objęła w nim prowadzenie 5-1. Agnieszce początkowo nic nie wychodziło, zepsuła nawet ulubione zagranie, czyli skrót. Od tego stanu zobaczyliśmy już jednak taką Radwańską, do jakiej przywykliśmy. Nie popełniała błędów, miała też trochę szczęścia, jak po tym, gdy serwis zawadził o linię, czy gdy piłka poleciała wzdłuż linii, a Sugiyama mogła tylko na to popatrzeć. Sześć wygranych punktów z rzędu dało krakowiance pierwszego seta.

Druga partia miała prawie identyczny przebieg, jak poprzednia. Zaczęło się od przełamania serwisu w wykonaniu Radwańskiej (na 2:0), jednak Japonka natychmiast odrobiła stratę. W czwartym gemie Polka znowu wygrała przy podaniu rywalki. W kolejnym Sugiyama była blisko, aby zrobić to samo, miała nawet dwa break pointy, ale jej się to nie udało. Następne dwa gemy padły łupem naszej zawodniczki, która tym samym wygrała cały pojedynek.

Pucha Federacji

Polska - Japonia 2-1

Agnieszka Radwańska - Ai Sugiyama 7:6 (7-5), 6:1

Paweł Pieprzyca, Łukasz Piątek z Gdyni

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | Gdynia | Radwańska | sugiyama | awans

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama