French Open: Radwańska poznała rywalkę

Agnieszka Radwańska poznała rywalkę z którą zmierzy się w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open (z pulą nagród 15,264 mln euro). Polska tenisistka trafiła na rozstawioną z numerem 28. Włoszkę Marę Santangelo.

Santangelo zajmuje obecnie 31. miejsce w światowym rankingu. Jej najlepszym osiągnięciem w tym turnieju był przed rokiem awans do drugiej rundy.

Reklama

18-letnia Polka, która jest klasyfikowana na 43. pozycji w świecie, zadebiutuje na kortach im. Rolanda Garrosa w "dorosłym" turnieju. Przed rokiem zwyciężyła w rywalizacji juniorek.

Jeśli Radwańska awansuje do drugiej rundy, to spotka się z triumfatorką meczu między Tamarine Tanasugarn z Tajlandii a Australijką Casey Dellacquą. Ewentualną rywalką Polki w trzeciej rundzie może być liderka światowego rankingu, Belgijka Justine Henin, która rozpocznie rywalizację od pojedynku z Rosjanką Jeleną Wiesniną.

Najwyżej rozstawiony w gronie mężczyzn - Roger Federer - zmagania w Paryżu rozpocznie od spotkania z Amerykaninem Michaelem Russelem. Z kolei główny, obok Szwajcara, kandydat do zwycięstwa - Hiszpan Rafael Nadal - w pierwszej rundzie zmierzy się z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro.

Gra pojedyncza kobiet:

I runda

Justine Henin (Belgia, 1.) - Jelena Wiesnina (Rosja)

Tamira Paszek (Austria) - Aiko Nakamura (Japonia)

Tamarine Tanasugarn (Tajlandia) - Casey Dellacqua (Australia)

Agnieszka Radwańska (Polska) - Mara Santangelo (Włochy, 28.)

Sybille Bammer (Austria, 20.) - Roberta Vinci (Włochy)

Jarosława Szwedowa (Rosja) - kwalifikantka

Pauline Parmentier (Francja) - kwalifikantka

Sandra Kloesel (Niemcy) - Li Na (Chiny, 16.)

Dinara Safina (Rosja, 10.) - Juliana Fedak (Ukraina)

Melinda Czink (Węgry) - Tzipora Obziler (Izrael)

kwalifikantka - Zheng Jie (Chiny)

Yvonne Meusburger (Austria) - Francesca Schiavone (Włochy, 23.)

Severine Bremond (Francja, 31.) - Michaella Krajicek (Holandia)

Olivia Sanchez (Francja) - Shenay Perry (USA)

Milagros Sequera (Wenezuela) - Virgnie Razzano (Francja)

Cwetana Pironkowa (Bułgaria) - Serena Williams (USA, 8.)

Jelena Janković (Serbia, 4.) - Stephanie Foretz (Francja)

Catalina Castano (Kolumbia) - kwalifikantka

Aleksandra Wozniak (Kanada) - Ashley Harkleroad (USA)

Alize Cornet (Francja) - Venus Williams (USA, 26.)

Marion Bartoli (Francja, 18.) - Aravane Rezai (Francja)

Jarmila Gajdosova (Słowacja) - kwalifikantka

Mathilde Johansson (Francja) - Anna-Lena Groenefeld (Niemcy)

Angelique Kerber (Niemcy) - Jelena Dementiewa (Rosja, 13.)

Nadieżda Pietrowa (Rosja, 11.) - kwalifikantka

Anastazja Jakimowa (Białoruś) - Stephanie Cohen-Aloro (Francja)

Nuria Llagostera Vives (Hiszpania) - Anna Smasznowa (Izrael)

Akiko Morigami (Japonia) - Tathiana Garbin (Włochy, 19.)

Samantha Stosur (Australia, 27.) - Jamea Jackson (USA)

Maria Kirilenko (Rosja) - Maria Elena Camerin (Włochy)

kwalifikantka - Vania King (USA)

Emanuelle Gagliardi (Szwajcaria) - Nicole Vaidisova (Czechy, 6.)

Ana Ivanović (Serbia, 7.) - kwalifikantka

Alberta Brianti (Włochy) - Sania Mirza (Indie)

Tatiana Puczek (Białoruś) - Youlia Fedossova (Francja)

kwalifikantka - Julia Wakulenko (Ukraina, 30.)

Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 24.) - Warwara Lepczenko (Uzbekistan)

Jelena Lichowcewa (Rosja) v Yung-Jan Chan (Tajwan)

Olga Puczkowa (Rosja) v Eleni Danilidou (Grecja)

Jelena Kostanić Tosić (Chorwacja) - Daniela Hantuchova (Słowacja, 12.)

Szachar Peer (Izrael, 15.) - Kaia Kanepi (Estonia)

Edina Gallovits (Rumunia) - Wasilisa Bardina (Rosja)

Wiera Duszewina (Rosja) - Camille Pin (Francja)

Anastazja Rodionowa (Rosja) - Katarina Srebotnik (Słowenia, 17.)

Martina Muller (Niemcy, 32.) - kwalifikantka

kwalifikantka - Tiantian Sun (Chiny)

Anastazja Myskina (Rosja) - Meghann Shaughnessy (USA)

Jekaterina Byczkowa (Rosja) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 3.)

Amelie Mauresmo (Francja, 5.) - Laura Granville (USA)

Caroline Wozniacki (Dania) - Nathalie Dechy (Francja)

Flavia Pennetta (Włochy) - Nicole Pratt (Australia)

Julia Bejgelzimer (Ukraina) - Lucie Safarova (Czechy, 25.)

Ai Sugiyama (Japonia, 21.) - Eva Birnerova (Czechy)

Romina Oprandi (Włochy) - Meilen Tu (USA)

Anne Kremer (Luksemburg) - kwalifikantka

Alicia Molik (Australia) - Anna Czakwetadze (Rosja, 9.)

Patty Schnyder (Szwajcaria, 14.) - Martina Sucha (Słowacja)

Kateryna Bondarenko (Ukraina) - Zuzana Ondraskova (Czechy)

Karin Knapp (Włochy) - Wiktoria Azarenka (Białoruś)

Iveta Benesova (Czechy) - Alona Bondarenko (Ukraina, 22.)

Gisela Dulko (Argentyna, 29.) - kwalifikantka

Julia Schruff (Niemcy) - kwalifikantka

Lourdes Dominguez Lino (Hiszpania) - Jill Craybas (USA)

Emilie Loit (Francja) - Maria Szarapowa (Rosja, 2.)

gra pojedyncza mężczyzn:

I runda

Roger Federer (Szwajcaria, 1.) - Michael Russell (USA)

kwalifikant - Thierry Ascione (Francja)

kwalifikant - Potito Starace (Włochy)

Carlos Berlocq (Argentyna) - Julien Benneteau (Francja, 30.)

Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, 17.) - Amer Delic (USA)

Stefan Koubek (Austria) - kwalifikant

Nicolas Lapentti (Ekwador) - Alexander Peya (Austria)

Jan Hernych (Czechy) - Michaił Jużny (Rosja, 13.)

Tommy Robredo (Hiszpania, 9.) - Sergio Roitman (Argentyna)

Chris Guccione (Australia) - kwalifikant

Janko Tipsarević (Serbia) - kwalifikant

kwalifikant - Marat Safin (Rosja, 22.)

Filippo Volandri (Włochy, 29.) - kwalifikant

Martin Vassallo Arguello (Argentyna) - Alejandro Falla (Kolumbia)

Ruben Ramirez Hidalgo (Hiszpania) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria)

Arnaud Clement (Francja) - Ivan Ljubicić (Chorwacja, 7.)

Nikołaj Dawydienko (Rosja, 4.) - Stefano Galvani (Włochy)

Alexandre Sidorenko (Francja) - Werner Eschauer (Austria)

Michael Llodra (Francja) - Nicolas Devilder (Francja)

Justin Gimelstob (USA) - Nicolas Almagro (Hiszpania. 32.)

Juan Ignacio Chela (Argentyna, 18.) - Fabrice Santoro (Francja)

Olivier Rochus (Belgia) - Gael Monfils (Francja)

kwalifikant - kwalifikant

Hyung-Taik Lee (Korea Płd.) - David Nalbandian (Argentyna, 15.)

Richard Gasquet (Francja, 11.) - Nicolas Mahut (Francja)

Kristof Vliegen (Belgia) - Danai Udomchoke (Tajlandia)

Martin Verkerk (Holandia) - Simone Bolelli (Włochy)

Victor Hanescu (Rumunia) - Guillermo Canas (Argentyna, 19.)

Juergen Melzer (Austria, 27.) - Jose Acasuso (Argentyna)

kwalifikant - Juan Monaco (Argentyna)

Edouard Roger-Vasselin (Francja) - kwalifikant

Radek Stepanek (Czechy) - Fernando Gonzalez (Chile, 5.)

Novak Djoković (Serbia, 6.) - kwalifikant

Sam Querrey (USA) - kwalifikant

Jonathan Eysseric (Francja) - Olivier Patience (Francja)

kwalifikant - Agustin Calleri (Argentyna, 26.)

Dmitrij Tursunow (Rosja, 21.) - Alessio di Mauro (Włochy)

Fernando Verdasco (Hiszpania) - kwalifikant

Robby Ginepri (USA) - Diego Hartfield (Argentyna)

Daniele Bracciali (Włochy) - David Ferrer (Hiszpania, 12.)

Marcos Baghdatis (Cypr, 16.) - Sebastien Grosjean (Francja)

Kristian Pless (Dania) - Yen-Hsun Lu (Tajwan)

Thomas Johansson (Szwecja) - Jan Hajek (Czechy)

kwalifikant - Dominik Hrbaty (Słowacja, 24.)

Florian Mayer (Niemcy, 31.) - Paul-Henri Mathieu (Francja)

Vincent Spadea (USA) - Gilles Simon (Francja)

Luis Horna (Peru) - Nicolas Massu (Chile)

Igor Andriejew (Rosja) - Andy Roddick (USA, 3.)

James Blake (USA, 8.) - Ivo Karlović (Chorwacja)

Peter Luczak (Australia) - Jonas Bjoerkman (Szwecja)

kwalifikant - Oscar Hernandez (Hiszpania)

kwalifikant - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 28.)

Carlos Moya (Hiszpania, 23.) - Andreas Seppi (Włochy)

Florent Serra (Francja) - Igor Kunicyn (Rosja)

Robert Kendrick (USA) - kwalifikant

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) - Tomas Berdych (Czechy, 10.)

Lleyton Hewitt (Australia, 14.) - Maks Mirnyj (Białoruś)

Marc Gicquel (Francja) - Gaston Gaudio (Argentyna)

Benjamin Becker (Niemcy) - Mathieu Montcourt (Francja)

Feliciano Lopez (Hiszpania) - Jarkko Nieminen (Finlandia, 20.)

Robin Soederling (Szwecja, 25.) - Albert Montanes (Hiszpania)

Ernests Gulbis (Łotwa) - Tim Henman (Wielka Brytania)

kwalifikant - Teimuraz Gabaszwili (Rosja)

Juan Martin del Potro (Argentyna) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2.)

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama