French Open: Porażka Hantuchovej

Rozstawiona z numerem "9" Daniela Hantuchova odpadła w II rundzie turnieju wielkoszlemowego French Open (pula nagród 13,044 mln euro), który rozgrywany jest na ziemnych kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.

Słowaczka uległa Amerykance Ashley Harkleroad 6-7 (2-7), 6-4, 7-9 po dramatycznym, ponad trzygodzinnym pojedynku II rundy na korcie numer 1.

Sklasyfikowana na 9. miejscu w rankingu WTA Hantuchova przegrała z powodu ogromniej ilości niewymuszonych błędów (106, Harkleroad 68) oraz konsekwentnej grze debiutującej w Paryżu Amerykanki.

Harkleroad (53. WTA) wygrała pierwszą partię w tie-breaku, a drugą przegrała 4-6. W trzecim secie zawodniczka z USA prowadziła już 5-1 i miała nawet piłkę meczową, ale bardziej utytułowana Hantuchova, która miała na swoim koncie znacznie więcej wygrywających piłek (42-16) wróciła do gry i zdołała wyrównać na 5-5. W dramatycznej końcówce znacznie częściej chodząca do siatki Amerykanka wykazała większą opanowanie i po 3 godzinach i 8 minutach schodziła z kortu jako zwyciężczyni.

Z turniejem pożegnał się rozstawiony z numerem 17 Rosjanin Jewgienij Kafielnikow. Mistrz olimpijski z Sydney przegrał w z Brazylijczykiem Flavio Sarettą 4-6, 6-3, 0-6, 7-6 (7-0), 4-6. Mecz trwał trzy godziny i 55 minut.

Amerykanin Andre Agassi potrzebował pięciu setów do pokonania Chorwata Mario Ancica w drugiej rundzie. Agassi wygrał 5-7, 1-6, 6-4, 6-2, 7-5. Mecz trwał trzy godziny i trzynaście minut.

33-letni Amerykanin jest uznawany za jednego z najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa w turnieju. Ma już na koncie jeden triumf na paryskich kortach w 1999 roku. W tym sezonie, w styczniu, wygrał wielkoszlemowy Australian Open.

Ai Sugiyama (Japonia, 16) - Sandra Kleinova (Czechy) 7-5, 6-0

Meghann Shaughnessy (USA, 18) - Ludmila Cervanova (Słowacja) 6-3, 7-6 (7-5)

Patty Schnyder (Szwajcaria, 19) - Stephanie Cohen-Aloro (Francja) 6-3, 7-6 (7-4)

Flavia Pennetta (Włochy) - Lisa Raymond (USA, 21) 6-3, 7-6 (7-3)

Magui Serna (Hiszpania) - Anna Smashnova-Pistolesi (Izrael, 23) 6-4, 3-6, 6-3

Barbara Schett (Austria) - Clarissa Fernandez (Argentyna, 28) 6-4, 5-7, 6-1

Laura Granville (USA, 31) - Iva Majoli (Chorwacja) 6-1, 6-2

Dally Randriantefy (Madagaskar) - Stephanie Foretz (Francja) 6-2, 6-1

Fabiola Zuluaga (Kolumbia) - Emilie Loit (Francja) 7-6 (8-6), 1-6, 9-7.

Mężczyźni:

Andre Agassi (USA, 2) - Mario Ancic (Chorwacja) 5-7, 1-6, 6-4, 6-2, 7-5

Carlos Moya (Hiszpania, 4) - Mark Philippoussis (Australia) 6-2, 6-4, 7-6 (9-7)

Guillermo Coria (Argentyna, 7) - Nicolas Kiefer (Niemcy) 6-3, 5-7, 6-3, 6-1

Rainer Schuettler (Niemcy, 11) - Jean-Rene Lisnard (Francja) 4-6, 6-2, 6-4, 6-0

Jiri Novak (Czechy, 13) - Marc Lopez (Hiszpania) 6-4, 3-6, 0-6, 6-1, 6-3

Flavio Saretta (Brazylia) - Jewgienij Kafielnikow (Rosja, 17) 6-4, 3-6, 6-0, 6-7 (0-7), 6-4

Wayne Ferreira (RPA, 22) - David Ferrer (Hiszpania) 4-6, 6-4, 6-1, 6-3

Younes El Aynaoui (Maroko, 23) - Christophe Rochus (Belgia) 6-4, 6-4, 6-3

Xavier Malisse (Belgia, 26) - Stefan Koubek (Austria) 3-6, 4-6, 6-4, 7-5, 8-6

Attila Savolt (Węgry) - Michaił Jużny (Rosja, 27) 3-6, 6-4, 5-7, 6-2, 6-4

Vincent Spadea (USA, 29) - John van Lottum (Holandia) 7-5, 6-1, 2-6, 6-1

Juan Ignacio Chela (Argentyna, 31) - Giorgio Galimberti (Włochy) 6-2, 5-7, 6-2, 6-1

Mariano Zabaleta (Argentyna) - Dominik Hrbaty (Słowacja) 6-2, 6-4, 6-2

Galo Blanco (Hiszpania) - Mariano Puerta (Argentyna) 6-2, 6-2, 6-4

Martin Verkerk (Holandia) - Luis Horna (Peru) 4-6, 6-4, 4-6, 7-5, 6-2

Ivan Ljubicic (Chorwacja) - James Blake (USA, 24) 6-3, 4-6, 7-6 (7-2) - mecz przerwano ze względu na zapadające ciemności

INTERIA.PL/AP/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | Belgia | Słowacja | mecz | Chorwacja | Hiszpania | Francja | Argentyna | porażka | french open | USA