French Open: Corretja w półfinale, Agassi out

Francuski tenisista Sebastien Grosjean (rozstawiony z numerem 10) pokonał w środę Amerykanina Andre Agassiego (3) w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju French Open rozgrywanego na kortach im. Rolandas Garrosa w Paryżu.

Grosjean - który 29 maja obchodził 23. urodziny - wygrał 1-6, 6-1, 6-1, 6-3. Mecz trwał godzinę i 49 minut.

Francuz po raz drugi w karierze doszedł do półfinału turnieju wielkoszlemowego (w styczniu tego roku doszedł do 1/2 finału w Australian Open). Natomiast 31-letni Agassi zwyciężył w Roland Garros w 1999 roku.

Z kolei Hiszpan Alex Corretja, rozstawiony z numerem 13, awansował po raz drugi w karierze do półfinału wielkoszlemowego turnieju French Open.

27-letni Corretja pokonał w ćwierćfinale - młodszego o osiem lat - Szwajcara Rogera Federera 7-5, 6-4, 7-5. Mecz trwał dwie godziny i 41 minut.

Prowadząc 5-4 w trzecim secie Corretja nie wykorzystał dwóch piłek meczowych. Kolejną szansę na zakończenie zmarnował przy stanie 6-5.

Jest to dziesiąty start Hiszpana w Roland Garros. W 1998 roku osiągnął tutaj swój najlepszy wynik w karierze, dochodząc do finału, w którym przegrał w trzech setach ze swoim rodakiem Carlosem Moyą. W ostatnich dwóch sezonach przegrywał w Paryżu w ćwierćfinale.

W Paryżu Federer dotarł po raz pierwszy w karierze do półfinału turnieju wielkoszlemowego.

Kolejnym przeciwnikiem Corretji będzie zwycięzca drugiego ćwierćfinału pomiędzy Amerykaninem Andre Agassim (3) i Francuzem Sebastienem Grosjeanem (10).

W drugiej parze 1/2 finału, wyłonionej we wtorek, zmierzą się: ubiegłoroczny triumfator Brazylijczyk Gustavo Kuerten (1) i Hiszpan Juan Carlos Ferrero (4).