Australian Open: Safin w wielkim finale

Rozstawiony z numerem 9 Marat Safin awansował do finału wielkoszlemowego Australian Open rozgrywanego na kortach w Melbourne.

Rosjanin w półfinale po zaciętym i pełnym zwrotów meczu pokonał rozstawionego z "7" Niemca Tommy Haasa 6-7 (5-7), 7-6 (7-4), 3-6, 6-0, 6-2. Safin w niedzielnym finale spotka się ze Szwedem Thomasem Johanssonem (16).

Po dwóch setach był remis, a te partie kończyły się w tie-breakach. Po trzecim secie wygranym łatwo przez Haasa 6-3 wydawało się, że to Niemca zobaczymy w niedzielnym finale. Jednak tuż na początku czwartej partii (przy stanie 1-0 dla Rosjanina) nad Rod Laver Arena otworzyły się chmury i zaczął padać deszcz. Musiano więc zasunąć dach nad kortem i dlatego też zarządzono przerwę i tenisiści zeszli do szatni. Ponad półgodzinna pauza, jak się okazało, była zbawienna dla Safina, który odnalazł rytm gry i bez problemów i do zera wygrał seta, wyrównując stan pojedynku. Haas zupełnie nie liczył się także w piątej partii. Niemiec zupełnie przestał grać, a mecz zakończył podwójnym błędem serwisowym.

Obaj zawodnicy grali na bardzo słabym procencie pierwszego serwisu (Safin 50, Haas 44), ale Rosjanin zapisał na swoim koncie większą liczbę asów (25-20). Sain popełnił wprawdzie więcej niewymuszonych błędów (55-48), ale miał więcej wygrywających piłek (62-48).

Wynik półfinału singla mężczyzn

Marat Safin (Rosja, 9) - Tommy Haas (Niemcy, 7) 6-7 (5-7), 7-6 (7-4), 3-6, 6-0, 6-2

Dowiedz się więcej na temat: Rosjanie | australian open | safin