ATP San Jose: Rewelacyjny Xavier Malisse

Prawdziwą rewelacja turnieju SYBASE Open (pula nagród 400 tysięcy dolarów). rozgrywanego w San Jose Arena jest przyjaciel Jennifer Capriatti, mieszkający na Florydzie, Belg Xavier Malisse.

Aktualnie 90. na liscie ATP 20-latek radzi sobie znakomicie. Po wyeliminowaniu Gorana Ivanisevica, zamęczył on dwunastego tenisistę świata Tommiego Haasa. Niemiec poddał się i skreczował przy stanie 1-5 w trzecim secie.

Sporych emocji dostarczył pojedynek Australijczyka Lleytona Hewitta z Brytyjczykiem Gregiem Rusedskim. Dzielny Australijczyk po wygraniu pierwszego seta 7-5, w dwóch pozostałych musiał uznać wyższość Rusedskiego, który słynie z najmocniejszego serwisu na świecie. To właśnie asy serwisowe

Rusedskiego zadecydowały o tym, że zagra on w półfinale z rewelacją turnieju Xavierem Malisse.

W wieczornej sesji Andre Agassi, owacyjnie witany przez około 8 tysięcy widzów, nie dał żadnych szans Ormianinowi Sargisowi Sargsianowi. Obaj gracze znają się doskonale, gdyż bardzo często razem trenują. Agassi mimo, że podarował koledze kilka gemów, potrzebował niespełna godziny, by gładko pokonać Sargsiana 6-1, 6-3.

Pod koniec drugiego seta większe zainteresowanie wzbudzała Steffi Graf, która właśnie dojechała do San Jose, dopingować Andre. Agassi nie kazał jej długo na siebie czekać na siebie i po godzinie był już po zajęciach.

- Przeciwnika znalem doskonale, wiec opanowałem sytuacje od początku. Nie wiem z kim zagram w półfinale(wynik drugiego ćwierćfinału nie był jeszcze znany)- powiedział po meczu Agassi. - Z Hiszpanem Balcellsem nigdy jeszcze nie grałem, a z Janem-Michaelem Gambillem spotkaliśmy się 6 razy i wygrałem tylko czterokrotnie. Teraz jednak nie ma dla mnie znaczenia z kim zagram.

W drugim półfinale Agassi zmierzy się ze wspomnianym Amerykaninem Janem Michaelem Gambillem, który to odprawił z turnieju Hiszpana Juana Balcellsa. Hiszpan grubo wcześniej wyeliminował dwukrotnego zwycięzcę SYBASE Open, Australijczyka Marka Philippoussisa. Pojedynek z "kangurem" kosztował go jednak zbyt dużo zdrowia, gdyż w meczu z Gambillem Katalonczyk po prostu nie istniał na korcie, przegrywając gładko 2-6, 0-6.