ATP San Jose: Agassi i Philippoussis grają dalej

W drugim dniu rozgrywanego w HP Pavilion w San Jose w Kaliforni, tenisowego turnieju mężczyzn Siebel Open z pulą nagród 1 milion dolarów, nie było niespodzianek.

Doszło natomiast do pożegnania Michaela Changa z publicznością w San Jose.

Amerykanin uległ innemu ulubieńcowi fanów tenisa Andre Agassiemu w dwóch setach 6-4, 6-2 i tylko na początku pierwszego seta Chang przypominał zawodnika z przed lat.

Grałem pierwszy raz w tym roku, mimo przegranej jestem zadowolony z formy. Porażka z Andre ujmy nie przynosi - tłumaczył Michael Chang. Po czym sympatycznie oświadczył, że w tym roku po US Open zakończy karierę na zawodowych kortach.

Obaj tenisiści znają się od najmłodszych lat, a już tylko na zawodowych kortach grali ze sobą 20 razy i 13 z tych spotkań wygrał Agassi

- Michael zawsze w grę wkłada mnóstwo serca, aż trudno uwierzyć, że być może zagraliśmy na korcie po raz ostatni. Znamy się prawie od dziecka - mówił Agassi, nieszczędząc ciepłych słów Changowi.

Agassi w czwartek zmierzy się z Markiem Philippoussisem, który to pokonał w trzech setach Francuza Jeana-Rene Lisnarda 3-6. 6-3, 6-3.