ATP Rzym: Deszcz przerywał zawody

Nad kortami Foro Italico w Wiecznym Mieście padało intensywnie tylko pół godziny, ale wieczorem nie udało się już wznowić przerwanych spotkań pierwszej rundy turnieju ATP z cyklu Masters (z pulą nagród 2,750 mln euro).

Nie doszedł do skutku m.in. najciekawiej zapowiadający się poniedziałkowy pojedynek, w którym Tommy Robredo miał grać z Maratem Safinem. Jednego gema brakuje za to Michaiłowi Jużnemu do zwycięstwa nad Danielem Gimeno-Traverem.

Reklama

Niespodzianką premierowego dnia turnieju głównego była wygrana Victora Crivoia, rumuńskiego kwalifikanta, nad Amerykaninem Jamesem Blake'm. Problemów nie miał natomiast z Igorem Kunicynem Szwajcar Stanislas Wawrinka.

Do czasu, aż zaczęło lać, gospodarze pożegnali się z dwoma swoimi zawodnikami. Fatalny mecz w wykonaniu rzymianina Flavio Cipolli skończył się dla niego szybką porażką z Chorwatem Marinem Ciliciem, który górował nad faworytem widowni przede wszystkim wzrostem.

Swój udział w grze singlowej szybko zakończył też drugi z włoskich posiadaczy "dzikiej karty", Potito Starace. Podczas jego spotkania z Hiszpanem Albertem Montanesem niebo zaszło chmurami, a zawodnicy poczuli pierwsze oznaki zbliżającego się załamania pogody, która przez ostatni weekend w Italii była wybitnie "nietenisowa".

Montanes sprawdzi w drugiej rundzie Novaka Djokovicia, obrońcę tytułu, który pochwalił się nawiązaniem współpracy z nowym specjalistą od przygotowania fizycznego, Gebhardtem Phil-Gritschem, współautorem wielkich sukcesów Thomasa Mustera.

Wyniki poniedziałkowych meczów I rundy:

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 10) - Igor Kunicyn (Rosja) 6:3, 6:4

Victor Crivoi (Rumunia, Q) - James Blake (USA, 14) 7:5, 6:3

Marin Cilic (Chorwacja, 15) - Flavio Cipolla (Włochy, WC) 6:2, 6:2

Christophe Rochus (Belgia) - Juan Chela (Argentyna) 6:1, 6:2

Juan Monaco (Argentyna, Q) - Nicolas Kiefer (Niemcy) 6:2, 6:3

Victor Troicki (Serbia) - Victor Hanescu (Rumunia) 6:3, 6:3

Ivo Karlovic (Chorwacja) - Jan Hernych (Czechy, Q) 4:6, 6:4, 6:2

Albert Montanes (Hiszpania) - Potito Starace (Włochy, WC) 7:6(8), 6:4

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zawody | Rzym | deszcz | ATP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje