ATP Indianapolis: Kuerten obronił cztery meczbole i jest w półfinale

Rozstawiony z numerem 1 Gustavo Kuerten obronił cztery piłki meczowe w drodze po zwycięstwo w z Timem Henmanem (6) w ćwierćfinale turnieju RCA Championships (pula nagród 800 tysięcy dolarów) rozgrywanego na betonowych kortach w Indianapolis.

Brazylijczyk pokonał zawodnika z Wysp 3-6 6-1 7-5. Kuerten skutecznie bronił meczbole, kiedy serwował przy stanie 5-4 dla Henmana w III secie.

W każdym przypadku Brzylijczykowi udało się zażegnać niebezpieczeństwo dzięki wygrywającej piłce - asowi, forehandowi, backhandowi po crossie oraz backhandowi wzdłuż linii.

Henman, który nie zdołał wykorzystać tych szans, przegrał następny gem przy własnym serwisie, a po chwili spotkanie.

Zupełnie inaczej wyglądał mecz innego faworyta - Patricka Rafter. Australijczyk spędził jedynie 73 minuty w zwycięskiem pojedynku z Maxem Mirnyi z Białorusi.

Rafter, który nie został jeszcze przełamany w tej imprezie oraz nie stracił seta, narzeka jednak na zmęczenie. - Mam problemy, ale na razie przechodzę dalej - powiedział finalista turnieju wimbledońskego.

W półfinale zagra również zwycięzca tegorocznego Wimbledonu - Goran Ivanisevic, który wygrał z Marokańczykiem Younesem El Aynaouim 7-5, 6-3. Chorwat w walce o finał zagra z Kuertenem. W drugiej parze spotkają się Rafter z Safinem.