MŚ w taekwon-do ITF: 18 medali Polaków na półmetku

Osiemnaście medali mistrzostw świata w taekwon-do organizacji ITF zdobyli na półmetku zawodów w stolicy Nowej Zelandii Wellington reprezentanci Polski - dziewięć wywalczyli seniorzy, a kolejne dziewięć dorzucili juniorzy.

W ekipie wyróżnił się Jarosław Suska (MKS Lewart AGS Lubartów), który po raz piąty (a czwarty z rzędu) stanął na najwyższym stopniu podium w konkurencji układów formalnych IV-VI DAN.

Reklama

"Piąty złoty medal to naprawdę piękny sukces i piękna karta w światowym taekwon-do. Wielkie słowa uznania dla Jarka" - skomentował trener kadry Michał Korzybski.

Mistrzowskie tytuły wywalczyli również: Aleksandra Nowak (Czat Częstochowa), Ilona Działa, Justyna Szajuk (obie MKS Lewart AGS Lubartów) oraz Michał Wieleba (Green Sport Club Lublin).

Po pierwszych dwóch dniach w pełni zadowoleni są szkoleniowcy kobiet. "Pięć finałów w walkach indywidualnych i aż trzy wygrane to fantastyczny wynik. Przed nami rywalizacja drużynowa i nie ukrywam, że apetyt rośnie" - przyznał Grzegorz Ozimek.

Piątek jest dniem przerwy w zawodach, ale będzie pracowity dla działaczy, którzy już rano zaczną obradować na Kongresie Taekwon-Do ITF. Natomiast sportowcy powrócą do rywalizacji w sobotę, a w niedzielę zostaną rozdane ostatnie medale.

Dorobek medalowy Polaków w mistrzostwach świata w Nowej Zelandii na półmetku:

SENIORZY

złote

Ilona Działa (MKS Lewart AGS Lubartów); walki indywidualne do 58 kg

Aleksandra Nowak (Czat Częstochowa); walki indywidualne powyżej 70 kg

Jarosław Suska (MKS Lewart AGS Lubartów); indywidualne układy formalne IV-VI DAN

srebrne

Marzanna Pawlik (LKT Legnica); walki indywidualne do 52 kg

Joanna Paprocka (LKS Lotos Jabłonna); walki indywidualne do 63 kg

Ilona Działa (MKS Lewart AGS Lubartów); indywidualne układy formalne II DAN

Piotr Pełka (LKS Matsogi Ciechanów); indywidualne techniki specjalne

brązowe

Joanna Lipa (LSKT Lublin); indywidualne układy formalne IV-VI DAN

Łukasz Sudak (WSKT Wrocław); walki indywidualne do 80 kg

JUNIORZY

złote

Justyna Szajuk (MKS Lewart AGS Lubartów; walki indywidualne do 50 kg

Michał Wieleba (Green Sport Club Lublin); walki indywidualne powyżej 70 kg

srebrne

Anna Kucharska (WSKT Wrocław); walki indywidualne do 50 kg

Michał Wieleba (Green Sport Club Lublin); indywidualne techniki specjalne

Mateusz Mróz (KWSW Taewo Warszawa); walki indywidualne powyżej 70 kg

brązowe

Natalia Olszak (RAT Radzyń Podlaski); indywidualne techniki specjalne

Mateusz Mróz (KWSW Taewo Warszawa); indywidualne techniki specjalne

Mateusz Bęben (LKS Victoria Działoszyn); walki indywidualne do 70 kg

Michał Wieleba (Green Sport Club Lublin); indywidualne testy siły

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama