31 medali polskich karateków podczas mistrzostw Europy

Trzydzieści jeden medali 30. mistrzostw Europy seniorów i 13. juniorów w karate tradycyjnym zdobyli w Jerozolimie reprezentanci Polski. W Malcha Stadium "Mazurek Dąbrowskiego" zabrzmiał 14 razy.

Seniorzy przywiozą do Polski 16 medali: 8 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych, a juniorzy 6 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe.

Reklama

- Po zakończeniu rywalizacji, po gratulacjach za poziom, który pokazaliśmy, powiedziałem zawodnikom, aby pamiętali, że nie jest sztuką jednorazowo wygrać, ale sztuką jest utrzymać jakość. Traktowaliśmy ten start jako trening przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata, które odbędą się w Polsce. Cieszmy się z sukcesu, ale potrzebna jest też pokora - podsumował udział ekipy w turnieju prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Włodzimierz Kwieciński.

Medale dla Polski zdobyli:

Złote

kata indywidualne

Małgorzata Baranowska (Lubelski KKT)

Paweł Janusz (MKS Spartakus Niepołomice)

kata drużynowe

Paweł Janusz, Michał Janusz, Rafał Wajda (wszyscy MKS Spartakus Niepołomice)

kumite drużynowe

Maciej Kalandyk, Piotr Kuś, Łukasz Radwański i Łukasz Wójcik (Kluczborski KK)

ko-go kumite kobiet

Marta Cieplińska (AKKT Toruń)

fuku-go mężczyzn

Damian Stasiak (TS Sokół Aleksandrów Łódzki)

en-bu kobieta/mężczyzna

Maria Depta (TS Sokół Aleksandrów Łódzki), Tomasz Jończyk (Łódzka AKT)

en-bu mężczyzna/mężczyzna

Jan Kłębek, Bartosz Skwarski (obaj Lubelski KKT)

Srebrne

ko-go kumite kobiet

Justyna Marciniak (Lubelski KKT)

kata indywidualne mężczyzn

Witold Kwieciński (Łódzka AKT)

Brązowe

fuku-go

Justyna Marciniak (Lubelski KKT)

Anna Stachurska (KK Pruszków)

Łukasz Radwański (Kluczborski KK)

kumite indywidualne

Kasper Kawecki

Damian Tomasik (obaj TS Sokół Aleksandrów Łódzki)

drużyna kata kobiet

Justyna Marciniak, Magdalena Marciniak, Ewelina Pańczyk (wszystkie Lubelski KKT)

13. mistrzostwa Europy juniorów

Złote

kata indywidualne

Aleksandra Gorzka (KK Pruszków)

Jakub Głąb (AKT w Rzeszowie)

kata drużynowe kobiet

Aleksandra Gorzka (KK Pruszków), Magdalena Rudnicka, Agnieszka Sajdutka (obie AKT w Rzeszowie)

kata drużynowe mężczyzn

Jakub Głąb, Karol Sura (obaj AKT w Rzeszowie), Adrian Zwierzchowski (TS Sokół Aleksandrów Łódzki)

fuku-go

Jan Pieczka (KKS Kachi Łódź)

en-bu mężczyzna/mężczyzna

Jan Pieczka, Adrian Zwierzchowski (TS Sokół Aleksandrów Łódzki)

Srebrne

fuku-go

Aleksandra Gorzka (KK Pruszków)

Adrian Zwierzchowski (TS Sokół Aleksandrów Łódzki)

kata indywidualne

Magdalena Rudnicka (AKT w Rzeszowie)

ko-go kumite

Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie)

en-bu kobieta/mężczyzna

Maria Magdalena Mielnik (Kościerski KK Seiunchin), Mateusz Szelągowski (Lubelski KKT)

kumite drużynowe mężczyzn

Jan Pieczka (KKS Kachi Łódź), Karol Sura (AKT w Rzeszowie), Mateusz Szelągowski (Lubelski KKT), Bartłomiej Szeliga (FKK Biłgoraj)

Brązowe

fuku-go

Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie)

kumite indywidualne

Karol Sura (AKT w Rzeszowie)

kata indywidualne

Adrian Zwierzchowski (TS Sokół Aleksandrów Łódzki)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Karate

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje