"Złotka" zmiażdżyły Dominikanę i wygrały turniej!

W ostatnim meczu drugiego turnieju eliminacyjnego Grand Prix w Hongkongu siatkarki Polski zmiażdżyły Dominikanę 3:0. W pierwszym secie podopieczne Marca Bonitty zdemolowały rywalki do 16. W pozostałych było też wysoko - do 17 i 19. W ten sposób Polski wygrały turniej!

Polki były lepsze na siatce i w obronie, popisywały się trudną, urozmaiconą zagrywką. Pierwszego seta "Złotka" zaczęły jednak źle - przegrywały 2:5. Później jednak dzięki urozmaiconej zagrywce, dobremu blokowi i znakomitej obronie punktowały seryjnie. Najlepiej w inauguracyjnej partii wypadła Anna Podolec, która zdobyła pięć "oczek".

Trzeba dodać, że Dominikana popełniała też mnóstwo błędów. Seta zakończył autowy atak jednej z Dominikanek po serwisie Marii Liktoras

.

Drugą część meczu biało-czerwone również kiepsko zaczęły (1:3), ale doszły rywalki już na 6:6 przy świetnej zagrywce Liktoras. Później Polki uzyskały siedmiopunktową przewagę (17:10). Naszym siatkarkom zdarzył się moment dekoncentracji, co uwidoczniło się w gorszym przyjęciu zagrywki. Dominikana zdołała zbliżyć się na trzy punkty (18:15). W tym momencie nasz blok okazał się nie do przejścia, a i w ataku Polki były nie do zatrzymania. Najczęściej rozgrywały tak szybko akcje, że rywalki nie nadążały z blokiem. Jeśli już im się to udało biało-czerwone obijały ręce przeciwniczek, bądź je mijały. Od stanu 20:17 "Złotka" zdobyły pięć punktów z rzędu i łatwo wygrały seta.

W trzecim secie Dominikana nie podjęła nawet walki. Polki były lepsze o klasę w każdym elemencie. Mecz zakończyła zbiciem z prawego skrzydła Anna Podolec.

We wcześniejszych spotkaniach turnieju w Hongkongu biało-czerwone pokonały Włochy i Chiny.

Polska - Dominikana 3:0 (25:16, 25:17, 25:19)

Polska: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Eleonora Dziękiewicz, Anna Podolec, Milena Sadurek, Milena Rosner, Maria Liktoras, Mariola Zenik (libero) oraz Agnieszka Bednarek, Agnieszka Kosmatka.

Dominikana: Vargas Valdez Annerys, Del Rosario Selmo Gina, Cabral de la Cruz Milagros, Rondon Martinez Cindy, Rodriguez Andino Cosiri, De La Cruz de Pena Bethania, Caso Sierra Carmen Rosa (libero) oraz Nunez Sidarka de los Milagros, Castillo Brenda, Mercedes Heredia Sofia Esmeralda, Moreta Perez Kenia.

W drugim meczu: Włochy - Chiny 3:2 (25:21, 20:25, 14:25, 25:20, 15:12)

Tabela

1. Polska 3 3 0 9-3

2. Włochy 3 2 1 7-5

3. Chiny 3 1 2 7-6

4. Dominikana 3 0 3 0-9.

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Włochy | Chiny | biało | Dominikana | polki | turniej | złotka