"Złotka" zagrają o Pekin!

Polskie siatkarki pokonały Serbki 3:1 i awansowały do finału turnieju kontynentalnego w niemieckim Halle. W niedzielnym finale ich rywalkami będą Rosjanki.

W pierwszym spotkaniu 1/2 finału Rosjanki pewnie pokonały gospodynie turnieju 3:0. Początek finału, którego stawką będzie wyjazd na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie do Pekinu, o godzinie 15.30.

Reklama

Już teraz gorąco zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania na łamy INTERIA.PL.

Nasze siatkarki rozpoczęły spotkanie znakomicie. Serbki nie miały sposobu na ataki Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, świetnie funkcjonował też blok i szybko podopieczne Marco Bonitty objęły prowadzenie 5:2. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:4, ale później coś w ich grze się zacięło.

Do głosu zaczęły dochodzić Serbki, które najpierw doprowadziły do wyrównania, a później odskoczyły na bezpieczną przewagę, której nie oddały już do końca partii.

Na szczęście w kolejnych Polki nie pozwoliły już na rozwinięcie skrzydeł rywalkom. Zwłaszcza w drugiej zdominowały wydarzenia na parkiecie i pewnie wygrały 25:18.

Trzeci i czwarty set były niezwykle wyrównane, ale w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały Polki.

"Złotka" pokonują Serbki 3:1 i w niedzielę będą mogły zapewnić sobie bilety do Pekinu na igrzyska olimpijskie. Ostatnią przeszkodą będą jednak bardzo mocne Rosjanki.

Polska - Serbia 3:1 (22:25, 25:18, 25:22, 25:22)

Polska: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał, Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Barańska, Milena Sadurek i Mariola Zenik (libero) oraz Milena Rosner, Maria Liktoras, Katarzyna Skorupa.

Dowiedz się więcej na temat: siatkarki | Pekin | złotka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje