ME: Było ciężko, ale Polki wygrały

Polskie siatkarki odniosły drugie zwycięstwo w mistrzostwach Europy. W meczu grupy B w belgijskim Hasselt biało-czerwone wygrały z Czeszkami 3:1.

Obrończynie mistrzowskiego tytułu w piątek wygrały z Hiszpanią 3:0. Dzisiejsze zwycięstwo nad Czechami oznacza, że podopieczne Marco Bonitty awansowały do następnej fazy turnieju. W niedzielę, w swoim ostatnim meczu grupowym pierwszej fazy ME, Polki zmierzą się z Bułgarią (godz. 17.30).

W porównaniu do meczu z Hiszpanią selekcjoner Marco Bonitta dokonał jednej zmiany. W podstawowym składzie znalazła się Małgorzata Glinka, która zastąpiła Dorotę Świeniewicz.

Zwycięstwo nad naszymi południowymi sąsiadkami nie przyszło Polkom łatwo. Jedynie w pierwszym secie nasze siatkarki miały zdecydowaną przewagę. W kolejnych partiach rywalki postawiły zdecydowany opór dwukrotnym mistrzyniom Europy.

W drugim secie Polki wykazały się dużą odpornością. Rywalki przez cała partię prowadziły kilkoma punktami. Pierwszą piłkę setową Czeszki miały przy stanie 24:21. Wtedy rozpoczął się koncert gry w wykonaniu naszego zespołu, a konkretnie Małgorzaty Glinki. Polskie siatkarki nie tylko doprowadziły do remisu, ale wygrały tego seta na przewagi 27:25!

Podobna sytuacja miała miejsce w trzeciej odsłonie, ale tym razem mimo ambitnej pogoni Polkom nie udało się rozstrzygnąć tej partii na swoją korzyść.

Na szczęście w czwartym secie nasze zawodniczki nie pozwoliły Czeszkom na rozwinięcie skrzydeł, choć nie obyło się bez nerwowych momentów. Ostatecznie set wygrany przez Polki 25:22 i cały mecz 3:1.

Polska - Czechy 3:1 (25:17, 27:25, 18:25, 25:22)

Polska: Milena Sandurek, Eleonora Dziękiewicz, Maria Liktoras, Małgorzata Glinka, Milena Rosner, Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz Mariola Zenik (libero), Dorota Świeniewicz, Anna Podolec, Izabela Bełcik.

Czechy: Ivana Plchotova, Jana Senkova, Milada Spalova, Jana Simankova, Tereza Matuszkova, Helena Havelkova oraz Marketa Tomanova (libero), Helena Horka, Jana Jamborova, Katerina Bożkova, Aneta Havlickova, Michaela Jelinkova.

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | siatkarki | polki