Bosek: Dyplomatyczny sukces PZPS

"Dzika karta jaką dostały nasze siatkarki na Puchar Świata jest na pewno dużym sukcesem dyplomatycznym Polskiego Związku Piłki Siatkowej" - powiedział mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek cytowany przez oficjalną stronę internetową Polskiej Ligi Siatkówki.

"Warto zauważyć, że pokonaliśmy lidera rankingu FIVB i mistrza świata Rosję. Na pewno jest to wynik, który wzbudza uznanie" - dodał Bosek.

Reklama

"Na pewno nigdzie w świecie siatkówka nie rozwija się tak mocno jak w Polsce. Do tego dochodzą pełne hale w czasie różnego rodzaju zawodów - krajowych i międzynarodowych" - stwierdził były trener reprezentacji Polski mężczyzn.

"Drużyna rozegrała w Belgii bardzo dobre spotkania, a wcześniej na zgrupowaniach włożyła bardzo dużo pracy. W półfinale z Serbią nie wytrzymała prawdopodobnie psychicznie. Pierwszy set zadecydował o porażce. Jak uczy historia sprzed roku bardzo łatwo jest coś rozwalić. Nie wiem czy Polski Związek Piłki Siatkowej dokonał analizy wydarzeń z 2006 roku, czy odpowiedział na pytanie jakie były przyczyny, że reprezentacja się rozpadła. Obecnie w kadrze są bardzo dobre doświadczone zawodniczki oraz młode i wszystkie chcą grać. Trzeba wykorzystać ten potencjał" - zakończył Bosek.

PLS/INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje