Słynny trener i były selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Andrzej Niemczyk w nocy z wtorku na środę trafił do szpitala, jego stan był krytyczny. Informacja problemach zdrowotnych trenera opublikowana została na jego facebookowym profilu. Według najnowszych informacji, stan Niemczyka jest stabilny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Czytaj więcej

• Andrzej Niemczyk: Przegraliśmy czas

Sobota, 16 stycznia (07:00) Komentarze 7
    Andrzej Niemczyk: Przegraliśmy czas

Polska żeńska siatkówka od dobrych paru lat jest w kryzysie i niestety nie widać, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Co zrobić, żeby "Biało-czerwone" wróciły przynajmniej do europejskiej czołówki? Klub Polska - to pomysł byłego selekcjonera kadry Andrzeja Niemczyka, który dwukrotnie poprowadził Polki do złotego medalu mistrzostw Europy. Czytaj więcej

• Rosyjskie siatkarki jadą na igrzyska do Rio de Janeiro

Siatkarki Rosji pokonały w Ankarze Holandię 3:1 w finale turnieju kwalifikacyjnego i awansowały do igrzysk olimpijskich. Trzecią lokatę zajęły Włoszki po zwycięstwie nad Turcją 3:2 i razem z Holenderkami zagrają w światowych kwalifikacjach w Japonii. Czytaj więcej

• Jacek Nawrocki: Nie możemy tylko narzekać

- Widzę jakiś plus, że ta Europy nam jeszcze nie uciekła - mówi trener polskich siatkarek Jacek Nawrocki po przegranych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Czytaj więcej

• Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Holandia i Rosja w finale

Holandia, po pokonaniu 3:0 Włoch, wystąpi w Ankarze w finale turnieju kwalifikacyjnego siatkarek do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Rywalem "Oranje" będzie Rosja, która pokonała Turcję 3:1. Czytaj więcej

• Polska - Włochy 2:3. Galeria

Piątek, 8 stycznia (09:11) Zdjęć: 7

Polskie siatkarki przegrały w Ankarze z Włoszkami 2:3 w swoim ostatnim meczu fazy grupowej turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Zobacz galerię

• Reprezentacja Polski bez Anny Werblińskiej?

Piątek, 8 stycznia (08:40) Komentarze 39
    Reprezentacja Polski bez Anny Werblińskiej?

- Po tych dwóch przegranych setach wiedziałyśmy, że straciłyśmy szanse. Chciałyśmy po prostu zagrać dla siebie i wyjść z twarzą. No, ale chyba nie wyszłyśmy - skomentowała przed kamerami TVP Anna Werblińska porażkę z Włochami (2:3), która pogrzebała nadzieje "Biało-czerwonych" na wyjazd do Rio de Janeiro. 31-letnia zawodniczka nie zdradziła, czy nadal będzie występować w kadrze. Czytaj więcej

• Anna Werblińska: Nawet nie będę tego oglądać w telewizji Zobacz film

- Po tych dwóch przegranych setach wiedziałyśmy, że straciłyśmy szanse. Chciałyśmy po prostu zagrać dla siebie i wyjść z twarzą. No, ale chyba nie wyszłyśmy - skomentowała przed kamerami TVP Anna Werblińska porażkę z Włochami (2:3), która pogrzebała nadzieje "Biało-czerwonych" na wyjazd do Rio de Janeiro. 31-letnia zawodniczka nie zdradziła, czy nadal będzie występować w kadrze. Zobacz film

• Katarzyna Skowrońska-Dolata: Tego sobie nigdy nie wybaczę

- Wszystko zadziałało na naszą korzyść. Nie udało się i ja sobie tego nigdy nie wybaczę - powiedziała przed kamerami TVP smutna Katarzyna Skowrońska-Dolata po przegranym meczu z Włoszkami 2:3. Polskie siatkarki definitywnie straciły szansę na wyjazd na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Czytaj więcej

• Katarzyna Skowrońska-Dolata: Tego sobie nigdy nie wybaczę Zobacz film

- Wszystko zadziałało na naszą korzyść. Nie udało się i ja sobie tego nigdy nie wybaczę - powiedziała przed kamerami TVP smutna Katarzyna Skowrońska-Dolata po przegranym meczu z Włoszkami 2:3. Polskie siatkarki definitywnie straciły szansę na wyjazd na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Zobacz film

• Andrzej Niemczyk ostro: Sztab szkoleniowy to nieudacznicy

Polskie siatkarki nie pojadą na igrzyska olimpijskie. W ostatnim meczu fazy grupowej przegrały z Włoszkami 2:3 i nie awansowały do półfinału turnieju kwalifikacyjnego. Czytaj więcej

• Andrzej Niemczyk: Sztab szkoleniowy to nieudacznicy Zobacz film

Polskie siatkarki nie pojadą na igrzyska olimpijskie. W ostatnim meczu fazy grupowej przegrały z Włoszkami 2:3 i nie awansowały do półfinału turnieju kwalifikacyjnego. - Wszystkie spotkania były do wygrania. Potencjał był, co pokazały dwa pierwsze sety przeciwko Rosji. Jednak trenerzy nie stanęli na wysokości zadania, żeby go dopracować na treningach. Do tego przeprowadzali zmiany za późno. Długo szanowałem Jacka Nawrockiego i mu doradzałem, ale teraz muszę jego i cały sztab szkoleniowy nazwać nieudacznikami. A największym jest ten, który go wybrał na trenera, czyli prezes PZPS Paweł Papke. Nie może być tak, że dobra gra zespołu wystarcza tylko na dwa sety - powiedział były selekcjoner kadry Andrzej Niemczyk. Źródło: Foto Olimpik/x-news Zobacz film