Zatorski: Chcę się uczyć od najlepszych

- Podróż przebiegła bez problemów, mimo że była bardzo długa, bo łącznie trwała około trzydziestu godzin. Ja osobiście doświadczyłem już bardziej męczących lotów choćby do Meksyku, więc teraz nie narzekam - relacjonuje z San Juan Paweł Zatorski, libero reprezentacji Polski seniorów.

12-13 czerwca w godzinach nocnych biało-czerwoni zmierzą się z Argentyną w ramach spotkań grupy D tegorocznej Ligi Światowej.

Reklama

- Jesteśmy już po pierwszym treningu, zaraz wychodzimy na drugi, więc powoli się aklimatyzujemy. Według mnie wszystko póki co wygląda dobrze i przede wszystkim czujemy się komfortowo - mówi zawodnik.

W pierwszy weekend rozgrywek Ligi Światowej, w meczach przeciwko Niemcom, trener Daniel Castellani postawił na o wiele bardziej doświadczonego Piotra Gacka. Czy tym razem da szansę pokazania się młodemu libero?

- Nie mam zielonego pojęcia. Dowiemy się o tym w odpowiednim czasie. Wszyscy trenujemy tak, jakby każdy z nas miał wyjść na boisko w pierwszej szóstce. Oczywiście, każdy stara się wypaść jak najlepiej, ale decyzje należą do trenera i sztabu szkoleniowego - podkreśla Zatorski.

Jeśli Daniel Castellani powoła Pawła Zatorskiego do wyjściowej szóstki przeciwko Argentynie, 20-letni siatkarz po drugiej stronie siatki będzie miał jednego z najlepszych, zdaniem fachowców, libero na świecie - Alexisa Gonzaleza.

- Od takich zawodników mogę się tylko uczyć - profesjonalizmu, doświadczenia, umiejętności. Udział w tak prestiżowych rozgrywkach jak Liga Światowa jest dla mnie dużym wyzwaniem i zaszczytem. Grając naprzeciwko tak dobrych przeciwników, będę wyciągał wnioski i starał się poprawiać i uzupełniać swoje braki.

Paweł Zatorski, który mecze z Niemcami oglądał z trybun, na spokojnie może ocenić to, co miało miejsce w Porsche Arena i wierzy, że to tylko złe dobrego początki. - Niemcy mieli tę przewagę, że to nie była ich inauguracja sezonu. Wcześniej brali już udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy, więc mieli więcej ogrania i pewności siebie. My dopiero wchodzimy w sezon, mamy określone cele, priorytety i myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku - uspokaja polski libero.

Mecze Polska-Argentyna odbywać się będą w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, godz. 2.10 polskiego czasu.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: uczyć

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje