Włochy: Zespół Oli Przybysz traci przewagę

Zespół Rebecchi Rivergaro, którego barw broni Aleksandra Przybysz doznał niespodziewanej porażki na wyjeździe z Fornarina Civitanova 1:3 w meczu 9. kolejki rundy rewanżowej włoskiej Serie A2 siatkarek.

Pierwszy set nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia. Ola Przybysz i jej koleżanki wygrały tę partię, choć musiały się sporo natrudzić. Ostrzeżenie ze strony siatkarek Fornarina Civitanova nie wpłynęło mobilizująco na ekipę z Rivergaro. W efekcie porażka w drugim secie 21:25. W trzeciej i czwartej partii trwała niezwykle zacięta walka, a o zwycięstwie decydowały dramatyczne końcówki. W obu tych odsłonach lepsze okazały się gospodynie.

Ola Przybysz była jedną z najlepszych zawodniczek na parkiecie. Reprezentantka Polski zapisała na swoim koncie 18 punktów. Więcej punktów od dwukrotnej mistrzyni Europy zdobyła w zespole Rebecchi Rivergaro tylko Jelena Kolewa (22). W zespole Fornarina Civitanova brylowały Natalia Brussa (25) i Alessandra Teixeira (23).

Zespół Oli Przybysz nadal prowadzi w tabeli Serie A2, ale przewaga nad drugim Marche Metalli Castelfidardo zmalała do 4 punktów.

Wyniki 9. kolejki rundy rewanżowej:

Dimeglio Brums Busto Arsizio - Pre Camp Collecchio 3:0 (25:12, 25:18, 25:17)

Unicom Starker Kerakoll Sassuolo - Europea 92 Iserni 3:0 (25:8, 25:22, 25:15)

Sea Urbino - Pema Corplast Corridonia 3:1 (25:20, 13:25, 25:17, 25:23)

Fornarina Civitanova - Rebecchi Rivergaro 3:1 (23:25, 25:21, 32:30, 26:24)

Gelati Gelma Seap Aragona - Zoppas Conegliano 3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:21)

Lines Tra.De.Co. Ba - Linea Medica Siram Rzym 0:3 (16:25, 24:26, 19:25)

Riso Scotti Pavia - Marche Metalli Castelfidardo 1:3 (19:25, 25:17, 22:25, 15:25)

Pall. Virtus Rzym - Magic Pack Cremona 3:1 (25:20, 25:22, 19:25, 25:23)