WGP: Polki przegrały z Dominikaną 2:3

Polska przegrała w Bydgoszczy z Dominikaną 2:3 (25:21, 17:25, 24:26, 25:23, 16:18) w meczu drugiego dnia turnieju World Grand Prix w Bydgoszczy.

Mecz rozpoczął się bardzo udanie dla polskiego zespołu. Mimo że skuteczność ataku była słaba to podopieczne trenera Alojzego Świderka pewnie objęły prowadzenie. Przyczyniła się do tego przed wszystkim trudna zagrywka (4 pkt bezpośrednio z pola zagrywki) i blok (5-2). Umiejętnie grą kierowała Joanna Wołosz.

Reklama

Drugą partię Polki przegrały wyraźnie. Na pierwszej przerwie technicznej przewaga Dominikany jeszcze nie była duża (8:6). Jednak w miarę upływu czasu prowadzenie przyjezdnych rosło z każdą akcją.

Losy zwycięstwa w trzecim secie przechylały się raz na jedną raz na drugą stronę. Przy drugiej przerwie technicznej Polki prowadziły 16:13, a następnie 17:14. Jednak po błędach rywalki szybko wyrównały. Falowała skuteczność w ataku w polskim zespole. Gospodynie przegrywały jeszcze 19:21 i 20:23, ale po dobrej grze doprowadziły do wyrównania. Pierwszą piłkę setową gospodynie obroniły, przy drugiej (w akcji Cabral) były bezradne.

Na początku czwartego seta nieznaczne prowadzenie uzyskała Dominikana. Przewaga wzrosła do czterech punktów. Polki świadome, że nie mogą już przegrać partii walczyły ambitnie. Pod koniec czwartego seta gra z obu stron była wręcz heroiczna. Polska prowadziła 23:20. Rywalki odrobiły straty, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Alojzego Świderka.

Tie-break to zażarta walka punkt za punkt. Więcej zimnej krwie w dramatycznej końcówce zachowały siatkarki z Dominikany i to one ostatecznie wygrały 18:16 i cały mecz 3:2.

W drugim sobotnim spotkaniu Włoszki wygrały z Argentyną 3:1 (25:17, 23:25, 25:20, 25:18).

Polska - Dominikana 2:3 (25:21, 17:25, 24:26, 25:23, 16:18)

Polska: Anna Podolec, Katarzyna Konieczna, Karolina Kosek, Kinga Kasprzak, Milena Radecka, Zuzanna Efimienko, Paulina Maj (libero) oraz Klaudia Kaczorowska, Joanna Wołosz, Anita Kwiatkowska, Aleksandra Kruk.

Dominikana: Annerys Vargas Valdez, Lisvel Elisa Eve Mejia, Milagros Cabral de la Cruz, Karla Echenique, Prisilla Rivera Brens, Bethania De La Cruz de Pena, Carmen Rosa Caso Sierra (libero) oraz Niverka Dharlenis Marte Frica, Sidarka de los Milagros Nunez, Ana Yorkira Binet Stephens, Cindy Rondon Martinez.

PZPS/INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje