Trener siatkarzy: Jesteśmy zagadką dla rywali

- W sobotę trenowaliśmy na hali i muszę przyznać, że jestem z postawy graczy zadowolony - powiedział "Sportowi" trener siatkarzy Stanisław Gościniak.

Dzisiaj w Lipsku rozpoczyna się europejski turniej kwalifikacyjny do IO Ateny 2004. Polacy dopiero we wtorek zagrają swoje pierwsze spotkanie, a ich rywalem będą Niemcy (transmisja w TV 4 - godz. 20.00). W kolejnych dniach podopiecznym Stanisława Gościniaka przyjdzie się zmierzyć z Rosją (faworyt turnieju) oraz Bułgarią. Dwie najlepsze ekipy z tej grupy awansują do półfinału i dalej już wszystko jasne. Do Grecji pojedzie tylko zwycięzca tego turnieju.

Reklama

- Rywali znamy doskonale. Z Niemcami, Rosją i Bułgarią spotykaliśmy się bardzo często w ostatnich latach i raczej niczym nas nie zaskoczą. Bardziej my dla nich jesteśmy zagadką, bo przecież w nowym zestawieniu nie graliśmy żadnego oficjalnego meczu - stwierdził Stanisław Gościniak.

Szkoleniowiec siatkarzy wyjaśnił również dlaczego nie zabrał na turniej Sebastiana Świderskiego. - Sebastian miał uszkodzony staw skokowy i leczył się ponad dwa miesiące. Treningi wznowił pięć dni przed zgrupowaniem. Bardzo się starał, ale po prostu nie jest w tej chwili w formie, więc nie ma sensu zabierać go na tak ciężki turniej - wytłumaczył Gościniak.

Program turnieju w Lipsku:
 
5 stycznia
Hiszpania - Francja  (15.00)
Bułgaria - Niemcy   (17.30)
Holandia - Finlandia (20.00)
 
6 stycznia
Bułgaria - Rosja   (15.00)
Finlandia - Hiszpania (17.30)
Niemcy - Polska    (20.00)
 
7 stycznia
Francja - Finlandia  (15.00)
Rosja - Polska    (17.30)
Hiszpania - Holandia (20.00)
  
8 stycznia:
Polska - Bułgaria   (15.00)
Francja - Holandia  (17.30)
Niemcy - Rosja    (20.00)
 
9 stycznia
półfinały - (17.30 i 20.00)
  
10 stycznia 
finał - (14.00)
INTERIA.PL/Sport
Dowiedz się więcej na temat: Francja | Hiszpania | Bułgaria | Holandia | Finlandia | lipsko | Niemcy | turniej

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje