Świderski nie potępia Wlazłego

Mariusz Wlazły chce zrezygnować z gry w reprezentacji, jeśli zostanie powołany do gry w Lidze Światowej. "Cóż, to jego decyzja. Ja na pewno z kadry nie zrezygnuję" - powiedział Sebastian Świderski, jeden z liderów kadry siatkarzy, cytowany przez "Dziennik".

Nie potępia on jednak młodszego kolegi. "Mariusz ma słynne już problemy zdrowotne, kłopoty z łapiącymi go w chwilach większego wysiłku skurczami. Może nie czuć się na siłach, grać przez cały sezon. Ja z kadry nie zrezygnuję. Nie odpuszczę tego, na co tyle lat pracowaliśmy" - stwierdził "Świder".

Reklama

Świderski, grający w lidze włoskiej, uważanej za najsilniejszą i najbardziej wyniszczającą organizm, też ma prawo być zmęczony. Do kadry powoływany jest od prawie 10 lat. "Mój zespół RPA Perugia walczy o awans do playoffs. Każde spotkanie jest dla nas teraz meczem o przetrwanie. Taki wysiłek jest jednak wkalkulowany w życie siatkarza. Też może się zdarzyć, że w kwietniu poczuję ogromne zmęczenie i nie będę czuł się na siłach pomóc kadrze. Wtedy jednak najpierw porozmawiam z Raulem Lozano i wspólnie zdecydujemy, co zrobić. Trener też wie, że pożytek jest tylko ze zdrowego zawodnika, który nie czuje zmęczenia przed meczem i znużenia treningami" - ocenił najlepszy siatkarz ligi włoskiej sezonu 2004/05.

"Świderski ma rację. Rozmawialiśmy z Raulem na temat odpoczynku poszczególnych zawodników i ci najbardziej zmęczeni będą dostawać trochę wolnego. Jestem pewien, że nie będzie problemu ze znalezieniem kompromisu. Tym bardziej, że sami siatkarze zdają sobie sprawę, że nikt nie da im miesiąca wolnego. Taki okres bez treningu byłby szaleństwem" - powiedział Piotr Boruch, kierownik reprezentacji Polski

"Na razie powołano nas 22. Tylu zawodników zgłoszono do FIVB. W ostatecznym składzie na Ligę Światową zostanie 18 siatkarzy. Sześciu nadal będzie mogło czasem odpocząć. Nikt nie powinien narzekać" - zapewnił Świderski.

INTERIA.PL/Dziennik
Dowiedz się więcej na temat: kadry | Sebastian Świderski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje