Siatkarskie ME kobiet w Polsce?

Siatkarskie mistrzostwa świata w 2010 roku odbędą się we Włoszech. Taką decyzję podjęła w czwartek Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB). O organizację światowego czempionatu starała się Polska. - Od początku nie mieliśmy właściwie żadnych szans - powiedział w "Przeglądzie Sportowym" sekretarz generalny PZPS Bogusław Adamski.

- Kiedy FIVB zażądała od nas opłaty w wysokości 12 milionów dolarów, złożyliśmy ofertę Polsatowi i Telewizji Publicznej. Niestety, nie było żadnego oddźwięku, ale trudno się dziwić, skoro w Polsce nie oglądaliśmy transmisji z losowania piłkarskich mistrzostw świata - dodał Adamski.

Reklama

- Nie jest łatwo zebrać 12 milionów dolarów. Włosi mieli gwarancje rządowe, a większość pieniędzy wyłożyła telewizja RAI, która za prawa do transmisji zapłaciła 8 milionów euro - stwierdził sekretarz generalny PZPS.

Polska nadal czyni starania o organizację mistrzostw Europy w 2009 roku.

- W terminie mistrzostw Europy odbędzie się w Polsce czempionat Starego Kontynentu koszykarzy. Nie chcemy się dublować, dlatego będziemy chyba starali się o mistrzostwa Europy kobiet - wyznał Adamski.

W przyszłym roku w Polsce odbędzie się jeden z turniejów żeńskiej Grand Prix. Być może w 2007 roku Polska będzie gospodarzem finału Ligi Światowej.

INTERIA.PL/Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: fivb | Polsko! | sekretarz generalny

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama