Sebastian Świderski: Trudna grupa

- Śledziłem w telewizji losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw świata i muszę powiedzieć, że mamy trudną grupę, a na pewno najbardziej wyrównaną - ocenił jeden z najlepszych polskich siatkarzy Sebastian Świderski w rozmowie z INTERIA.PL.

Przyszłoroczne mistrzostwa świata odbędą się we Włoszech. Polacy, którzy będą bronić srebrnego medalu wywalczonego w 2006 roku w Japonii, trafili do grupy F, a ich rywalami będą Serbowie, Niemcy i Kanadyjczycy. - W innych grupach jest jeden teoretycznie słabszy przeciwnik, a w naszej wszystkie drużyny prezentują wyrównany poziom - powiedział popularny "Świder".

Reklama

Najgroźniejszym rywalem "Biało-czerwonych" są Serbowie. - Ta drużyna będzie mierzyć w medal. Mistrzostwa świata są wyczerpującym turniejem i trzeba umiejętnie rozłożyć siły. Serbowie zapewne na początku mundialu nie będą mieli najwyższej formy, ale tradycyjnie jest to niezwykle groźny przeciwnik. Niemcy i Kanadyjczycy natomiast od pierwszego meczu będą walczyć na całego, żeby zbyt szybko nie odpaść. Nie wolno lekceważyć żadnego rywala, ale przecież jesteśmy mistrzami Europy i wicemistrzami świata. Myślę, że poradzimy sobie - stwierdził Świderski.

Trenerem reprezentacji Niemiec jest Raul Lozano, który doprowadził "Biało-czerwonych" do wicemistrzostwa świata trzy lata temu. - Trener Lozano doskonale nas zna. Jednak boisko zweryfikuje, na ile ta wiedza okaże się dla niego pomocna. Taktykę można ustalać przed meczem, ale z realizacją na parkiecie różnie bywa. Raul Lozano lubi długie przygotowania do tego typu imprez i jeśli niemiecki związek się na to zgodzi, to możemy być pewni, że Niemcy będą przygotowani bardzo dobrze. Jednak w ostatnich mistrzostwach Europy nasza reprezentacja pokazała, że jest lepsza (Polacy wygrali z Niemcami 3:1 - przyp. red.) - podkreślił Świderski.

Reprezentacyjny przyjmujący przechodzi obecnie rehabilitację po ciężkiej kontuzji zerwania ścięgna Achillesa. - Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Widać progres. Już nawet z moim fizjoterapeutą odbijam piłkę. Jednak wszystko okaże się za tydzień, kiedy przyjadę do Polski na kontrolę. Trudno teraz przewidzieć, kiedy wrócę na boisko. Lubię wyzwania i moim celem jest powrót do pełnego grania w styczniu - zakończył Świderski.

Rozmawiał Robert Kopeć

Losowanie grup MŚ 2010:

Grupa A: Włochy, Japonia, Egipt, Iran

Grupa B: Brazylia, Hiszpania, Kuba, Tunezja

Grupa C: Rosja, Portoryko, Australia, Kamerun

Grupa D: USA, Argentyna, Wenezuela, Meksyk

Grupa E: Bułgaria, Chiny, Francja, Czechy

Grupa F: Serbia, Polska, Niemcy, Kanada

ZOBACZ TAKŻE:

MŚ siatkarzy: Polacy poznali rywali

Ryszard Bosek: Polska faworytem grupy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama