Polscy siatkarze przegrali z Japonią

Polska przegrała z Japonią 2:3 (25:17, 21:25, 25:22, 22:25, 10:15) w rozegranym w Żyrardowie międzypaństwowym meczu siatkarzy. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w piątek w Radomiu.

Polska: Żygadło, Nowak, Gruszka, Lach, Kocik, Szymański, Kardas (libero) oraz Zagumny, Papke, Świderski, Murek.

Japonia: Asahi, Yoshinaga, Nakagaichi, Takeuchi, Kato, Sasaki, Nishimura oraz Katoh, Shiwo, Izumikava, Otake.

Nie udał się debiut trenerski Ryszardowi Boskowi przed polską publicznością. W Żyrardowie reprezentacja kraju, przygotowująca się do eliminacji mistrzostw Europy przegrała z Japonią 2:3. Kilka dni wcześniej na turnieju w Portugalii Polska w meczu tych drużyn zwyciężyła 3:1.

Początek pierwszego seta meczu w Żyrardowie był wyrównany. Od stanu 10:8 przewagę uzyskał polski zespół i wygrał łatwo 25:17. Kolejne sety nie były już tak pomyślne dla gospodarzy. Niewiele pomagały zmiany, w których doświadczeni zawodnicy: Paweł Zagumny, Paweł Papke i Dawid Murek zastąpili młodych - Przemysława Lacha, Marcina Kocika i Łukasza Żygadło.

Praktycznie nie istniał polski blok. Nowak i jego koledzy nie potrafili powstrzymać ataków 33-letniego Yuichi Nakagoichi, który rozgrywał 251. mecz w reprezentacji.

W czwartym secie Polska prowadziła 20:17 i wydawało się, że rozstrzygnie na swoją korzyść tę partię i cały mecz. Jednak Nowak zagrał w siatkę. Następnie Japończycy popisali się asem serwisowym i wysokim blokiem. Było 20:20. Jeszcze Polska objęła prowadzenie 21:20, ale w końcówce ataki rywali były bardziej mocne i precyzyjne.

W tie breaku Japonia szybko objęła prowadzenie 5:2. Polscy siatkarze zmniejszyli jeszcze straty na 4:5, ale później gra toczyła się już pod dyktando gości.

Dowiedz się więcej na temat: żyrardów | siatkarze | polscy siatkarze