Polki lepsze od Japonek

W ostatnim dniu turnieju siatkarek World Grand Prix Polki pokonały z Kielcach Japonki 3:0 (25:20, 26:24, 27:25). W drugim niedzielnym spotkaniu Holandia pokonała Tajlandię 3:1 (25:27, 25:21, 25:17, 25:20).

To pierwsze zwycięstwo "biało-czerwonych" w tegorocznej edycji. Pierwsze miejsce z kompletem trzech zwycięstw zajęły Holenderki.

Trener Jerzy Matlak zweryfikował skład wyjściowy - zamiast Doroty Świeniewicz i Marioli Zenik mecz rozpoczęły Dorota Pyrkosz i Aleksandra Jagieło. Długo utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero od stanu 13:13 Polki zdobyły przewagę i utrzymały ją do końca.

W drugim secie także trwał wyrównany pojedynek. Niższe wzrostem Japonki z wielkim poświęceniem rzucały się na parkiet, by odbić piłkę. Dzięki temu często prowadziły. Polki nie mogły jakoś zablokować akcji rywalek przy siatce. Przy stanie 23:24 dla Japonek, trener Malczak wziął przerwę, by porozmawiać z siatkarkami. Po niej dwa udane ataki i radość Polek oraz pełnej widowni z wygranego seta.

Trzecia odsłona była podobna. Japonki prowadziły nawet dwoma punktami, a Polki nie reagowały na techniczne triki rywalek. Trener Matlak ponownie próbował rozmową z zawodniczkami ratować sytuację, gdy był remis 18:18. Potem było jeszcze 24:24, 25:25 i 27:25 dla Polek. Za najlepszą zawodniczkę meczu uznano Joannę Kaczor.

Polska - Japonia 3:0 (25:20, 26:24, 27:25)

Polska: Dorota Pyrkosz 2, Agnieszka Bednarek 6, Anna Barańska 17, Aleksandra Jagieło 12, Milena Sadurek-Mikołajcszyk 1, Joanna Kaczor 13 oraz Mariola Zenik, Anna Woźniakowska 2, Izabela Bełcik 3, Katarzyna Gajgał 4.

Japonia: Megumi Kurihara 15, Yoshie Takeshita 1, Yuko Sano, Erika Araki 11, Saori Kiura 7, Maiko Kano 6 oraz Yuki Shoji 3, Mai Yamaguchi, Kanari Hamaguchi, Maiko Sakashita 5, Kaori Inoue 3, Hikoro Okano 1.