Pliński i Bartman zamienią parkiet na piasek

Zbigniew Bartman i Daniel Pliński zamienią parkiet na plażę. Mistrzowie Europy w halowej odmianie siatkówki zagrają w nadchodzący weekend w Krynicy Morskiej w drugim turnieju eliminacyjnym mistrzostw Polski z cyklu Beach Ball Tour 2010.

Reprezentanci kraju dostali od organizatorów dziką kartę i wystąpią, obok siedmiu innych rozstawionych par, od razu w turnieju głównym. Kolejnych osiem duetów wyłonią piątkowe eliminacje.

Reklama

"Postanowiłem nie wyjeżdżać nigdzie na wakacje i czas spędzam w Warszawie, dlatego nie zawahałem się, gdy padła propozycja zagrania w turnieju siatkówki plażowej. Podchodzimy do tego z Danielem bardzo poważnie, a nie w ramach zabawy, dlatego w weekend na pewno będą emocje" - powiedział Bartman.

Beach Ball Tour to cykl pięciu nadmorskich turniejów na bałtyckich plażach. Zawody trwają od piątku do niedzieli i rozgrywane są systemem brazylijskim. Do rywalizacji w Krynicy Zdrój zgłosiło się 30 par. W każdym turnieju wystartuje 16 drużyn, z czego osiem jest rozstawionych na podstawie punktów rankingowych przyznawanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Pozostałe osiem par jest wyłanianych w kwalifikacjach, rozgrywanych zawsze w piątki. Pula nagród w finale wynosi 55 000 zł.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: tour | Daniel Pliński | Zbigniew Bartman

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama