Na świętowanie muszą poczekać

Siatkarki Muszynianki Fakro w niedzielę zdobyły tytuł mistrza Polski, ale na prawdziwe świętowanie muszą poczekać kilka dni. Dopiero 9 maja odbędzie oficjalny bankiet siatkarski - poinformował prezes klubu z Muszyny Bogdan Serwiński.

"Prawdziwego świętowania jeszcze nie było. Co prawda odbyło się spontaniczne spotkanie razem ze wszystkimi gośćmi, którzy przyjechali do nas - z ligi, związku, sponsorów - ale prawdziwa feta będzie miała miejsce 9 maja. Wtedy odbędzie się oficjalny bankiet siatkarski zakończenia sezonu 2008/2009" - powiedział Serwiński.

Reklama

Prezes klubu z Muszyny podkreślił, że jego zawodniczki pokonały BKS Aluprof Bielsko-Biała szybko, lecz po zaciętej walce.

"Mistrzostwo Polski zdobyliśmy stosunkowo szybko, ale na pewno niełatwo. Zespół Igora Prielożnego był na pewno wymagającym przeciwnikiem. Wprawdzie finał zakończył wynikiem 3-0 w meczach ale każdy miał swoją niesamowitą dramaturgię. Przecież wszystkie spotkania kończyły się po pięciu setach" - dodał Serwiński.

Muszynianka Fakro zdobyła mistrzostwo w niedzielę, a prezes klubu z Muszyny już myśli o następnym sezonie. Jak przyznał w poniedziałek o godz. 9 wykonał pierwszy telefon w tej sprawie. Według niego sprawy dotyczące składu zespołu na 2009/2010 powinny być załatwione do dwóch, trzech tygodni. W najbliższych kilku dniach odbędą się rozmowy z zawodniczkami. Nieoficjalnie mówi się, że z drużyny mogą odejść trzy, cztery zawodniczki, ale Serwiński w tym temacie na razie się nie wypowiedział.

Muszynianka Fakro zdobyła w niedzielę złoty medal mistrzostw Polski po tym jak trzeci raz pokonała BKS Aluprof Bielsko-Biała.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: bankiet | siatkarski | Bogdan Serwiński | świętowanie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje