ME siatkarzy: Słowacy ograli Niemców

Słowaccy siatkarze pokonali Niemców 3:1 (23:25, 26:24, 24:26, 27:25) w Pradze w pierwszym niedzielnym meczu grupy D mistrzostw Europy w Austrii i Czechach. O 18.00 rozpocznie się spotkanie Polaków z Bułgarami.

Po raz kolejny u Słowaków, prowadzonych przez byłego asystenta Andrei Anastasiego - Emanuele Zaniniego, zaprocentowała zespołowość oraz niewiarygodna skuteczność w ataku. Martin Sopko i Martin Nemec rzadko się mylili i potrafili zgubić niemiecki blok.

Reklama

Z kolei Niemcy, dla których jest to druga przegrana w tym turnieju, nie potrafili znaleźć recepty na bardzo dobrze dysponowanych rywali. Argentyński szkoleniowiec Raul Lozano robił zmiany, w ataku próbował raz Jochena Schoepsa, raz Georga Grozera, ale nie przynosiło to efektów.

Postawa Słowaków to największa niespodzianka trwających w Austrii i Czechach mistrzostw. Dzień wcześniej pokonali 3:2 Bułgarów i mogą być już pewni gry w kolejnym etapie. Poniedziałkowy mecz z obrońcami tytułu Polakami zadecyduje, które miejsce zajmą w grupie D. Zwycięzca awansuje bezpośrednio do ćwierćfinałów, drużyny, które uplasują się na drugiej i trzeciej pozycji, zagrają w barażu.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje