Kapitan reprezentacji Francji w polskim klubie

Anna Rybaczewska podpisała roczny kontrakt z czołowym zespołem Ligi Siatkówki Kobiet Muszynianką-Fakro Muszyna - powiedział trener klubu Bogdan Serwiński cytowany na oficjalnej stronie internetowej LSK.

"Nie ukrywam, że bardzo nas cieszy przyjście tej zawodniczki do Muszyny. Nazwisko Ryaczewski należy do największych w polskiej siatkówce. Na pewno będzie to doskonała promocja klubu" - dodał Serwiński.

Reklama

Anna Rybaczewska jest córką mistrza świata i mistrza olimpijskiego Mirosława Rybaczewskiego. 25-letnia siatkarka ostatnio występowała we francuskim klubie Melun Val de Seine la Rochette. Rybaczewska jest kapitanem reprezentacji Francji. Selekcjoner reprezentacji Polski Andrzej Niemczyk chętnie widziałby ją w kadrze. Niewykluczone, że tak się właśnie stanie.

Rybaczewska ma zastąpić w Muszyniance Joannę Mirek, która od przyszłego sezonu ma reprezentować barwy rosyjskiego klubu Tulica Tułamasz.

"Trudno nam rywalizować pod względem finansowym z klubami rosyjskimi. Na pewno Muszynianka do biednych nie należy, ale nie możemy równać się finansowo z możliwościami rosyjskich zespołów" tłumaczył Serwiński.

W półfinale LSK Muszynianka rywalizuje z Grześkami Kalisz. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1-1. Dwa kolejne spotkania odbędą się w Muszynie 28 i 29 kwietnia.

LSK/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Muszyna | Bogdan Serwiński | reprezentacja Francji | kapitan

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama