Kadra siatkarek w dobrych nastrojach

Atmosfera w reprezentacji Polski siatkarek jest bardzo dobra. Zawodniczki chciały nawet zadawać trenerowi pytania na środowej konferencji prasowej w Kołobrzegu.

Reprezentacja od 22 czerwca przygotowuje się nad morzem do World Grand Prix w Gdyni, gdzie w na początku sierpnia zmierzy się drużynami Niemiec, Dominikany i Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Reprezentantki mieszkają w pięciogwiazdkowym hotelu "Aquarius", który przygotował dla nich specjalny program pobytowy. Trenują w hali i na plaży.

Pierwszy trener Jerzy Matlak chwalił warunki, w jakich odbywa się zgrupowanie. "Mamy wszystko, co jest potrzebne w procesie treningowym i odnowie, a także wspaniałą pogodę" - powiedział na konferencji.

Kapitan drużyny Milena Sadurek dodała, że mimo to "trenerzy nie oszczędzają zawodniczek". Natomiast Katarzyna Skowrońska-Dolata powiedziała, że przyjechała do Kołobrzegu "bardzo pozytywnie nastawiona. Są tu nowe koleżanki, z którymi jeszcze nie grałam, i jest to nowe wyzwanie".

W Kołobrzegu trenują 24 panie. Zgrupowanie potrwa do 3 lipca. Kadra została mocno przebudowana i odmłodzona. Te posunięcia - jak wyjaśnił trener Matlak - to skutek uznania za główny cel reprezentacji występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r.

World Grand Prix w Gdyni będzie natomiast pierwszym sprawdzianem drużyny, w której obok młodych zawodniczek zagrają też bardziej doświadczone.

Atakująca Joanna Kaczor zapowiedziała, że zespół postara się wygrać wszystkie trzy mecze w Gdyni.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kadr | Gdynia | Kołobrzeg | reprezentacja Polski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje