Joanna Kaczor: Zagramy na 110 procent

Siatkarka reprezentacji Polski Joanna Kaczor zapewniła, że w rozpoczynającym się w piątek w Rzeszowie turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata "biało-czerwone" zagrają na 110 proc. swoich możliwości.

Oprócz Polski, w trzydniowym turnieju o dwa miejsce premiowane awansem zagrają Turcja, Belgia i Francja.

Reklama

"Wyjdziemy na boisko zmobilizowane i będziemy chciały zagrać 110 procent naszych możliwości. Jesteśmy w Rzeszowie po to, by zakwalifikować się do mistrzostw świata i mam nadzieję, że ten cel osiągniemy" - powiedziała Kaczor.

Optymizmu nie brakuje również dyrektorowi PlusLigi Kobiet, Jackowi Kasprzykowi. "Myślę, że Rzeszów po raz kolejny rozpocznie złotą drogę polskich siatkarek. Tak, jak miało to miejsce w 2003 r., kiedy tutaj dziewczyny wywalczyły kwalifikację do mistrzostw Europy, a potem dwukrotnie zdobywały złote medale" - podkreślił działacz PZPS.

Z kolei trener reprezentacji Francji Fabrice Vial przypomniał, że Francja dawno nie uczestniczyła w tym etapie rywalizacji o udział w mistrzostwach świata. "Mam nadzieję, że razem z Polską wywalczymy przepustki do Japonii" - zauważył Vial.

Taki sam cel przyświeca wszystkim ekipom, które pojawią się na parkiecie rzeszowskiej hali Podpromie. "Mam nadzieję, że w szczęśliwej dwójce znajdą się i moje podopieczne" - przyznał włoski trener drużyny tureckiej Alessandro Chiappini. Z kolei kapitan Belgijek Frauke Dirickx zwróciła uwagę, że atutem jej zespołu "jest młodość i chęć gry z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi zespołami".

Przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) Maris Pekalis podkreślił, że Polska jest organizatorem wielu imprez i "doskonale wywiązuje się z tej roli".

Pozostałe turnieje 3. rundy strefy europejskiej rozegrane zostaną we Włoszech, Serbii i Holandii także podczas najbliższego weekendu.

Program turnieju w Rzeszowie:

17 lipca, piątek

Francja - Turcja (godz. 17.30)

Polska - Belgia (20.00)

18 lipca, sobota

Turcja - Belgia (17.30)

Polska - Francja (20.00)

19 lipca, niedziela

Belgia - Francja (14.00)

Polska - Turcja (16.30)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rzeszów | Belgia | Turcja | Francja | procent | Joanna Kaczor

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje