GP siatkarek: Polscy kibice zobaczą "złotka" w akcji

Znamy już podział na grupy i program gier World Grand Prix 2006 siatkarek. Polki zmierzą się z 9 zespołami (z żadnym nie spotkają się dwa razy), a na ich drodze nie staną tylko najsilniejsze w stawce 12 zespołów Brazylijki oraz? najsłabsze Tajki.

Nasza reprezentacja zagra w tej prestiżowej imprezie po raz trzeci z rzędu, z ambicjami osiągnięcia po raz pierwszy finałów (awans uzyska połowa, czyli 6 drużyn, w tym automatycznie gospodynie - Włoszki). Również po raz pierwszy jeden z 9 turniejów WGP odbędzie się w Polsce - od 16 do 18 sierpnia w Bydgoszczy. To jedyny europejski przystanek na trasie tegorocznej Grand Prix, a zarazem jej początek, co jest sporym sukcesem dyplomatycznym polskiej siatkówki, i świadczy o jej wysokiej międzynarodowej pozycji - nie tylko sportowej. To oczywiście także zasługa polskich kibiców, którzy zawsze do ostatniego miejsca wypełniają hale podczas meczów Ligi Światowej siatkarzy, i w nagrodę wreszcie doczekali się możliwości obejrzenia "na żywo" naszych "Złotek" w spotkaniach o wysoką stawkę. Bo WGP 2006 to nie tylko lukratywne nagrody pieniężne, ale także sporo punktów do rankingu FIVB, które mogą mieć znaczenie przy kwalifikacji do igrzysk w Pekinie 2008.

Reklama

W turnieju Grupy C w Bydgoszczy udział wezmą Dominikana, Polska, USA i Włochy. W tym samym tygodniu odbędą się imprezy Grupy A w Tokio (Brazylia, Japonia, Korea Płd. i Kuba) oraz Grupy B w Hongkongu (Azerbejdżan, Chiny, Rosja i Tajlandia).

Druga runda, ze zmianą składu grup, rozegrana zostanie już całkowicie w Azji, w weekend 25-27 sierpnia. Polki przydzielono do Grupy E, której turniej odbędzie się w Korei Płd. (miasto jeszcze nie ustalone), a rywalkami będą Korea, Japonia i Rosja. Grupa D (Brazylia, Chiny, Dominikana i USA) zagra w Makao, a Grupa F (Azerbejdżan, Kuba, Tajlandia i Włochy) w Taipei na Tajwanie.

Ostatnia runda przewidziana jest od 1 do 3 września. Polska trafiła do Grupy G, z Azerbejdżanem, Chinami i Kubą, a turniej rozegrany zostanie w chińskim mieście Ningbo. Grupa H (Korea Płd., Rosja, Tajlandia i USA) rywalizować będzie w Bangkoku, wreszcie Grupa I (Brazylia, Dominikana, Japonia i Włochy) - w japońskiej Okayamie.

Finały World Grand Prix 2006 odbędą się w Reggio Calabria we Włoszech, w dniach 6-10 września. Natomiast na koniec września (od 27) zaplanowano europejski turniej kwalifikacyjny do WGP 2007. Miejsce nie jest jeszcze ustalone, i PZPS wciąż czyni starania, aby impreza odbyła się w Polsce, na co są spore szanse.

PZPS

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje