Glinka i Świeniewicz w finale LM!

Małgorzata Glinka awansowała z zespołem RC Cannes do finału Ligi Mistrzyń! W półfinale rozgrywanego Cannes turnieju Final Four francuski zespół pokonał włoski Foppapedretti Bergamo 3:1.

W pierwszych dwóch setach gospodynie turnieju miały zdecydowaną przewagę. Wicemistrzynie Włoch przebudziły się dopiero w trzeciej partii, w której wręcz rozbiły RC Cannes (25:13). Czwarta partia dostarczyła najwięcej emocji. Po zaciętej walce szalę zwycięstwa przechyliły na swoją korzyść mistrzynie Francji. Czwartego seta i cały mecz zakończyła skutecznym atakiem Małgorzata Glinka.

W drugim meczu półfinałowym Despar Perugia Doroty Świeniewicz pokonał po ciężkim, pięciosetowym boju Vakifbank Gunes Stambuł 3:2, którego barw broni Marta Solipiwko.

W wielkim finale zagrają RC Cannes (Małgorzata Glinka) - Despar Perugia (Dorota Świeniewicz). W meczu o trzecie miejsce spotkają się Foppapedretti Bergamo i Vakifbank Gunes Stambuł.