Gajic: Polska w gronie faworytów ME

Rosja, Serbia i Czarnogóra, Włochy, Francja, Polska i Czechy - to w opinii trenera siatkarskiej reprezentacji Rosji Zorana Gajica kandydaci do medali w mistrzostwach Europy, które odbędą się od 2 do 13 września w Rzymie i Belgradzie.

Szkoleniowiec Rosjan nie zgodził się ze stwierdzeniem, że w reprezentacjach Francji oraz Serbii i Czarnogóry dokonuje się obecnie zmiana pokoleniowa i są one słabsze niż przed dwoma czy trzema laty.

Reklama

"Z tego co wiem do kadry Serbii powrócił Boskan - powiedział Gajic. - Poza nim zagrają Nikola Grbic, Milijkovic, Vujevic i Geric. Zespół ten ma tylko jednego młodego zawodnika - środkowego Stankovica. Więc o jakiej zmianie pokoleniowej tutaj można mówić."

Serb podkreślił, że we Francji pozostało kilku rutyniarzy m.in. z Granvorką, Antigą i Henno.

Na pytanie dlaczego w tym gronie wymienił Czechów odpowiedział: zespół ten jest zdolny do sprawienia od czasu do czasu wielkich niespodzianek. Tak był m.in. przed rokiem w Lidze Europejskiej.

"Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia nowej reprezentacji Rosji - podkreślił Serb. - Chcemy trafić do grona medalistów. Jednak najważniejsze, żeby każdy z graczy w każdym meczu zostawiał na parkiecie serce i wszystkie siły."

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje