"Dorota Świeniewicz gwarantuje sukces"

- Dorota Świeniewicz jest niezastąpiona. Tytuł najlepszej siatkarki Europy 2005 w pełni się jej należał - powiedział na łamach "Super Expressu" trener Desparu Perugia Massimo Barbolini.

- Obserwowałem Dorotę i widziałem, jak jej gra staje się perfekcyjna. Jej odejście to byłaby największa strata dla klubu - dodał trener, który rozpoczął pracę w Desparze w tym samym roku co Dorota Świeniewicz.

Reklama

- A co do mnie... Mam kontrakt do czerwca z opcją przedłużenia na kolejny sezon - podkreślił.

Pojawiły się plotki, że w przyszłym sezonie w Warszawie miałaby powstać silna drużyna siatkarek, której trenerem miałby być właśnie Barbolini.

- Jeżeli pojawi się poważna oferta, plan ambitny, długoterminowy, to wówczas podejmę wyzwanie. Ale powtarzam: to musi być poważna oferta, zrobiona z głową. Praca w Polsce musi być przyjemnością. Po sukcesach waszej drużyny w mistrzostwach Europy, atmosfera wokół siatkówki jest wspaniała. W nowym zespole widziałbym przede wszystkim Dorotę. A później... Zespół oparty byłby na Polkach. Dwie zawodniczki z zagranicy to wszystko. Byłyby uzupełnieniem. Ale podstawą jest Dorota. Ona gwarantuje sukces - stwierdził Barbolini.

Super Express/INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje