Dawid Murek po operacji

Siatkarz Domeksu Tytana AZS Częstochowa Dawid Murek, który doznał poważnej kontuzji podczas niedzielnego meczu PlusLigi w Kędzierzynie-Koźlu z miejscową ZAKSĄ, przeszedł w poniedziałek operację w jednej z katowickich klinik.

W najbliższych dniach czeka go jeszcze jeden zabieg i dopiero po nim będzie można pokusić się o dalsze rokowania, co do zdrowia byłego reprezentanta Polski, który w tym roku powrócił do częstochowskiego AZS-u po ośmiu latach gry w innych drużynach. Ani działacze AZS-u, ani katowiccy lekarze na razie nie chcą się na ten temat wypowiadać.

Reklama

Tymczasem siatkarze Domeksu Tytana AZS, osłabieni brakiem swego kapitana, już w środę, 9 grudnia, rozegrają rewanżowy mecz 1/16 finału Pucharu Konfederacji (Pucharu CEV), w którym będą podejmowani przez zdobywcę Pucharu Niemiec i wicemistrza tego kraju - Generali Haching Unterhaching. Pierwsze spotkanie tych drużyn, w ubiegłym tygodniu w Częstochowie, wygrali akademicy 3:1. Gdyby teraz w identycznych rozmiarach wygrał zespół z Bawarii, to zwycięzcę dwumeczu wyłoni tzw. złoty set.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama