Boniek: Siatkarze są dziecinni

Zbigniew Boniek zna się nie tylko na piłce nożnej. Wie dużo także o siatkówce i chętnie dzieli się to wiedzą, szczególnie, że mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie odbywają się w Rzymie, gdzie na co dzień "Zibi" mieszka.

Jeden z najlepszych polskich piłkarzy nie ma zbyt dobrego zdania o naszych siatkarzach. "Polska drużyna chwilami sprawia wrażenie dzieci zagubionych we mgle. To taka dziecinna siatkówka. Oni są rozpieszczani. Nawet po porażce kibice im dziękują i krzyczą: Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało. To jest złe, bo zawodnicy się do tego przyzwyczajają, myślą, że rzeczywiście porażka nie jest problemem" - dowodzi Boniek.

Reklama

"Czytałem wypowiedź trenera Włochów Gian-Paolo Montalego, który twierdzi, że Polacy indywidualnie są lepsi od Włochów, ale Italia jest lepszą drużyną. I chyba rzeczywiście tak jest" - dodał.

Bońkowi podoba się natomiast sposób prowadzenia kadry przez Raula Lozano. "Słyszałem o tym, że ten Lozano wyrzucił zawodników za picie alkoholu. I dobrze zrobił. Ale gwarantuję wam, że po mistrzostwach Europy w Polsce zaraz zaczną go krytykować. Bo mamy w kraju takie nasze piekiełko" - powiedział "Zibi".

Zobacz galerię zdjęć z meczu POLSKA - UKRAINA

INTERIA.PL/Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: Zibi | Zbigniew Boniek | siatkarze | Boniek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje