Beach Ball Tour 2003

Czwarte eliminacje Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn - Beach Ball Tour 2003 rozegrane zostały w Kołobrzegu. Licznie zgromadzeni widzowie mogli się chwilami czuć jak podczas ubiegłorocznego Wielkiego Finału, bo dwukrotnie dochodziło do konfrontacji najlepszych polskich duetów.

Po raz pierwszy w eliminacjach grali aktualni Mistrzowie Polski Damian Lisiecki i Daniel Pliński i znacząco rozgrywki uatrakcyjnili. Dwukrotnie spotykali się z aktualnymi wicemistrzami Polski - parą, która nadaje ton tegorocznym rozgrywkom - Zbigniewem Żukowskim i Dariuszem Luksem. Te mecze były ozdobą eliminacji w Kołobrzegu.

W pierwszym spotkaniu - we wcześniejszej fazie rozgrywek - zwyciężyła podobnie jak w ubiegłorocznym finale para Lisiecki/ Pliński.

W finale eliminacji w Kołobrzegu te duety spotkały się jeszcze raz. Tym razem Żukowski i Luks zrewanżowali się za wcześniejszą porażkę i wygrali w dwóch setach. Wyniki tych setów pokazują jak zacięty był ich przebieg. Pierwszego Żukowski/ Luks wygrali 21:17 a w drugim walka na jednopunktowe przewagi trwała aż do stanu 27: 25 dla "Żuków". Widać było, że Żukowski i Luks starają się za wszelką cenę wygrać w dwóch setach jakby czując, że na zwycięstwo w trzech mają mniej szans od przeciwników. Trzecie miejsce zajęła piatą w ubiegłorocznym rankingu para Krymarys/ Witczak. Kolejne eliminacje w Mielnie.

Dowiedz się więcej na temat: eliminacje | Kołobrzeg | tour