"Akademicy" mierzą w złoto

Mlekpol AZS Olsztyn nie rezygnuje z walki o mistrzostwo Polski siatkarzy. Przed piątkowym, trzecim spotkaniem fazy play-off z Asseco Resovią Rzeszów trener akademików Mariusz Sordyl zapowiedział, że założenia się nie zmieniły i zespół mierzy w złoto.

Po dwóch, rozegranych w Olsztynie meczach przeciw rzeszowianom w rywalizacji Mlekpolu i Asseco jest remis 1:1. Jeśli Resovia wygrałaby na własnym boisku dwa najbliższe spotkania, odesłałaby Mlekpol z kwitkiem, pieczętując tym samym zajęcie przez olsztynian najgorszej od kilku sezonów pozycji w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki.

Reklama

Szansa podopiecznych Sordyla tkwi jeszcze w podziale punktów w Rzeszowie i doprowadzeniu do remisu 2:2, co dałoby okazję rozegrania 18 marca w Olsztynie piątego pojedynku, decydującego o awansie.

"Mamy mocno bojowe nastroje i jedziemy do Rzeszowa wygrać dwa mecze. Nie ma jakiejkolwiek kalkulacji. Wiadomo, że będzie ciężko, ale jesteśmy w pełni zdeterminowani" - powiedział Sordyl.

Trener podkreślił, że przedsezonowe założenia i zapowiedzi nie zmieniły się. "Może nasza gra nie była najlepsza w ostatnim czasie, ale w założeniach nadal mamy złoty medal" - podkreślił.

Ostatni raz olsztyński klub wywalczył mistrzostwo kraju w 1992 r. W poprzednich czterech sezonach akademicy z Olsztyna dwukrotnie zdobywali srebrny medal, dwa razy plasowali się na trzeciej pozycji.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Asseco | Olsztyn | mistrzostwo Polski | złoto | złoto

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje