Nowy trener Kędzierzyna-Koźla

Krzysztof Stelmach będzie w nowym sezonie trenerem Zaksy Kędzierzyn-Koźle - poinformował w czwartek prezes klubu, Kazimierz Pietrzyk. Kontrakt zostanie podpisany na rok.

- Podaliśmy sobie ręce, kontraktu jeszcze nie podpisaliśmy, bo nie było czasu, ale Krzysztof Stelmach jest trenerem Kędzierzyna - zaznaczył Pietrzyk.

Reklama

Kontrakt zostanie zawarty na rok. - Krzysztof sam mówił, że dopiero zaczyna działalność trenerską. Jeśli współpraca będzie układać się dobrze i będą wyniki, to nie wykluczamy przedłużenia - wyjaśnił prezes.

Krzysztof Stelmach ostatnio był zawodnikiem mistrza Polski -Skry Bełchatów, a wcześniej przez czternaście lat grał w lidze włoskiej. Ma także na koncie grę w reprezentacji Polski. Po sezonie 2007/2008 zakończył karierę jako zawodnik.

Na fotel drugiego szkoleniowca - po dwóch latach samodzielnego prowadzenia drużyny - wraca Andrzej Kubacki. Wcześniej był asystentem Waldemara Wspaniałego, potem Rastislava Chudika i Wojciecha Drzyzgi. W ostatnich dwóch sezonach doprowadził zespół do szóstego miejsca w lidze.

Pietrzyk podkreślił że cele drużyny na przyszły sezon zależą od tego, jaki zespół uda się w Kędzierzynie zbudować. - Jest kilku zawodników, którymi jesteśmy zainteresowani, wśród nich jest m.in. Robert Szczerbaniuk, z którym rozmawiamy. Dla niego Kędzierzyn to w pewnym sensie rodzinne miasto, więc liczę, że będzie to jakiś punkt w negocjacjach - zaznaczył prezes.

Szef klubu nie chciał jednoznacznie powiedzieć, którzy zawodnicy na pewno opuszczą Kędzierzyn. Rozmowy na ten temat przewidziane są po dwutygodniowym urlopie, jaki dostali siatkarze po sezonie.

Według nieoficjalnych informacji z Kędzierzyna odejść chcą Łukasz Żygadło, Marcin Nowak, Jakub Jarosz i kadrowicz Bartosz Kurek, którym zainteresowane są AZS Częstochowa i Skra Bełchatów. - Bartek ma jeszcze przez rok ważny kontrakt. To nie znaczy, że będzie u nas grał, ale aby odszedł musimy porozumieć się z jego nowym pracodawcą - powiedział Pietrzyk.

Dodał, że ważne kontrakty mają m.in. Marcin Mierzejewski, Eugen Bakumovski i Jakub Novotny. Ci zawodnicy są zainteresowani dalszym reprezentowaniem barw klubu z Kędzierzyna.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Stelmach | Pietrzyk

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje