• 6 .Cagliari Calcio (0 pkt.)
  • 7 .Chievo Werona (0 pkt.)
  • 8 .FC Crotone (0 pkt.)

Serie A: Wygrana Juve, remisy Romy z Interem i Milanu z Piacenzą

Zwycięstwo Juventusu z Parmą, remisy Romy z Interem i Milanu z Piacenzą to najważniejsze wydarzenia 10. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Liderem pozostało Chievo mimo porażki w derbowym meczu z Veroną 2:3.

Juve pokonało na własnym boisku Parmę 3:1, którą po raz pierwszy w ligowym spotkaniu prowadził nowy szkoleniowiec Daniel Passarella. Zwycięstwo turyńczokom nie przyszło jednak łatwo.

Wprawdzie po strzale Trezeguet szybko objęli prowadzenie, ale kilkanaście minut później piękne uderzenie w okienko Lamouchiego przyniosło gościom wyrównanie strat. Istotna dla losów meczu okazało czerwona kartka pokazana Almeydzie za faul z tyłu na Davidsie. Parma musiała całą drugą połowę grać w "10" i przypłaciła to stratą dwóch goli, zdobytych przez Del Piero i ponownie przez Trezeguet. Zespół z Turynu po tym zwycięstwie awansował na trzecią pozycję w tabeli, zrównując się punktami z Bologną, która przegrał w Lecce 0:1.

Nie udało się także ligowy debiut Carlo Ancelottiego. Jego Milan zaledwie zremisował na San Siro z Piacenzą 0:0, nie stwarzając sobie wielu świetnych okazji. Oba zespoły kończyły ten mecz osłabione po usunięciu z boiska Costacurty (Milan) i Cristante (Piacenza).

Wysokie zwycięstwo odniosło rzymskie Lazio, które wygrało na wyjeździe z Udinese aż 4:1. Dobrą formę strzelecką w rzymskiej ekipie potwierdził Hernan Crespo, zdobywając dwa gole.

W jedynym sobotnim meczu AS Roma zremisowała na Stadio Olimpico z Interem 0:0. Mediolańczycy utrzymali dwa punkty przewagi w tabeli nad podopiecznymi Fabio Capello. Inter zajmuje drugą pozycję w tabeli i traci punkt do prowadzącego Chievo.

Mimo braku goli pojedynek mógł się podobać. Obie drużyny pokazały ładny futbol i miały okazje do zdobycia bramek.

Obaj trenerzy wystawili jedenastki ze wzmocnioną, złożoną z pięciu zawodników drugą linią. Ustawienie gospodarzy było bardziej ofensywne - z dwójką napastników. Inter zagrał czwórką obrońców i osamotnionym Vierim w ataku, który był bardzo bliski zdobycia gola w 32. minucie, ale po jego uderzeniu głową piłka trafiła w poprzeczkę.

Roma także mogła wygrać ten mecz, ale na przeszkodzie stawał dobrze dysponowany Toldo, a w 74. minucie piłka po uderzeniu Assuncao trafiła w słupek.