• 7 .AS Roma (9 pkt.)
  • 8 .Sampdoria Genua (8 pkt.)

Serie A: Juve z kompletem punktów, porażka Romy w Piacenzy

Po trzech kolejkach włoskiej ekstraklasy piłkarskiej tylko Juventus Turyn nie stracił jeszcze ani jednego punktu i samotnie prowadzi w tabeli. W swoim trzecim spotkaniu zespół z Turynu musiał jednak sporo namęczyć się z rewelacją rozgrywek Chievo.

Na Stadio delle Alpi beniaminek po 20 minutach prowadzi już 2:0, ale "Stara Dama" pokazała charakter. Jeszcze przed przerwą Tacchinardi i Tudor doprowadzili do wyrównania, a na 7 minut przed końcem spotkania zwycięskiego gola z rzutu karnego zdobył dla Juve pozyskany niedawno z Lazio Salas.

Na wielką prób nerwów wystawił także swoich kibiców drugi w tabeli (wspólnie z Milanem, który wygrał w Udine 2:1) mediolański Inter. Na San Siro, gdzie nerazzurri podejmowali Venezię długo utrzymywał się bezbramkowy wynik. Wprawdzie w 75. minucie rzut karny wykorzystany przez Kallona dał miejscowym prowadzenie, ale minutę przed końcem Maniero wyrównał. Wydawało się, że sensacja stała się faktem, ale wprowadzony po przerwie 19-letni Brazylijczyk Adriano zapewnił 3 punkty Interowi w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Sensacją trzeciej kolejki była porażka broniącej tytułu Romy. Podopieczni Fabio Capello przegrali w Piacenzy 0:2 i nadal w tym sezonie nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa.

W podobnej sytuacji jest także lokalny rywal Romy Lazio. Biancocelsti tym razem na zdołali na Stadio Olimpico pokonać Torino. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Wszystkie mecze ligowe rozpoczęły się z 15-minutowym opóźnieniem w hołdzie ofiarom wtorkowych terrorystycznych ataków w USA.