• 6 .AC Milan (12 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (11 pkt.)
  • 8 .Torino FC (11 pkt.)

Serie A: Derby dla Interu, trzy punkty dla Juve

Inter Mediolan utrzymał prowadzenie w Serie A. Dzięki zwycięstwu 1:0 w derbowym starciu z AC Milan podopieczni Hectora Cupera gromadzą na swym koncie 52 punkty i o "oczko" wyprzedzają Juventus, który 2:1 uporał się z Bolognią.

Inter triumfował po złotej bramce Vierego zdobytej w 78. minucie. Napastnik Interu kolanem dobił piłę odbitą przez Abbiatiego po raz osiemnasty w sezonie wpisując się na listę strzelców. To pierwsza bramka w karierze napastnika Interu strzelona lokalnemu rywalowi.

Na próbę nerwów wystawili swych kibiców piłkarze Juventusu Turyn. "Stara Dama" na Stadio delle Alpi przegrywała z Bolognią 0:1 by wygrać spotkanie 2:1 i zainkasować trzy punkty.

W 36. minucie meczu pierwszą bramkę zdobył dla gości Zauli. Odpowiedź podopiecznych Marcelo Lippiego była jednak natychmiastowa - 17. trafienie w sezonie zanotował Trezeguet i było 1:1. Dopiero trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra padła zwycięska bramka dla Juve po kuriozalnym, samobójczym trafieniu Tarantino.

Niespodziewanie dwa punkty straciła w starciu z walczącym o utrzymanie Lecce jedenastka AS Romy. Co prawda goście prowadzili na stadionie Via del Mare 1:0 po celnym trafieniu Candeli w 35 minucie jednak ostatnie słowo należała do gospodarzy, którzy wyrównali w 74. minucie po strzale Vugrineca.

Hat trick autorstwa Hernana Crespo pozwolił triumfować Lazio w starciu z Venezią. Gospodarze wygrali 4:2 (czwartą bramkę zdobył Pancaro). Dla pokonanych bramki zdobyli Bettarini i Maniero.