• 6 .Sampdoria Genua (3 pkt.)
  • 7 .AS Roma (3 pkt.)
  • 8 .Bologna FC (1 pkt.)

Męki Interu i Sampdorii

Inter Mediolan z trudem pokonał przed własną publicznością Lecce 2:1, a Sampdoria również z problemami wygrała u siebie z Chievo 1:0 w najciekawszych niedzielnych meczach 27. kolejki włoskiej Serie A

Po tych zwycięstwach "Nerrazzuri" oraz zespół z Genui umocnili się na miejscach gwarantujących udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Przewodzące w tabeli AC Milan oraz Juventus wydają się być poza zasięgiem swoich rywali.

Sampdoria traci do liderującego duetu 13 punktów, natomiast Inter 14 "oczek". W Genui gospodarze bardzo długo nie mogli sforsować defensywy broniącego się przed spadkiem Chievo. Mało tego, goście z Verony dziesięć minut po przerwie mogli nawet objąć prowadzenie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał D'Anna. To zemściło się w 82. minucie, kiedy to zwycięskiego gola dla Sampdorii zdobył Gasbarroni. Goście kończyli mecz w "10", bowiem dziesięć minut przed końcem czerwoną kartkę zobaczył Mensah.

Sporych emocji dostarczył swoim pupilom także Inter. Na San Siro nieoczekiwanie pierwsi gola strzelili goście z Lecce. W 21. minucie Cariniego zaskoczył Pinardi. Pięć minut później wyrównał Cordoba i kiedy wydawało się, że podopieczni Roberto Manciniego po raz 17. w tym sezonie podzielą się z rywalem punktami, zwycięskiego gola dla Interu zdobył w ostatniej minucie Adriano.