• 6 .Atalanta Bergamo (55 pkt.)
  • 7 .AC Milan (53 pkt.)
  • 8 .Fiorentina (48 pkt.)

Juventus - AC Milan 2-1 w 28. kolejce Serie A

Klasyk włoskiej ligi nie zawiódł. Po emocjonującym spotkaniu lider Serie A, Juventus, pokonał 2-1 z AC Milan na otwarcie 28. kolejki spotkań. Rozstrzygająca bramka padła w 97. minucie z karnego!

Juventus jest liderem rozgrywek, z 11 punktami przewagi nad AS Roma.

Gospodarze od początku spotkania ruszyli do ataku i już w czwartej minucie mieli okazję do zdobycia bramki. Gianluigi Donnarumma obronił jednak strzał Miralema Pjanicia.

Bramkarz Milanu był lepszy także od Gonzalo Higuaina i Paulo Dybali, broniąc ich groźne uderzenia.

W 30. minucie Donnarumma nie mógł już nic poradzić, gdy Medhi Benatia "huknął" nie do obrony z pięciu metrów, po znakomitym podaniu Daniego Alvesa.

"Stara Dama" przeważała, tymczasem, niespodziewanie, tuż przed przerwą Milan zdobył wyrównującą bramkę. Po szybko wyprowadzonej, z własnej połowy, akcji Gerard Deulofeu podał prostopadle w pole karne, a Carlos Bacca pokonał Gianluigiego Buffona.

Po przerwie Juventus znów przystąpił do ataku, ale w bramce gości stał, znakomicie interweniujący, Donnarumma.

W 61. minucie bramkarz gości miał sporo szczęścia, gdy sparował piłkę na poprzeczkę po dośrodkowaniu Pjanicia. 12 minut później golkiper Milanu obronił "bombę" Samiego Khediry z pola karnego, a potem dobitkę przewrotką Higuaina.

W 93. minucie, za drugą żółtą kartkę, z boiska wyleciał Jose Sosa z zespołu gości.

Juventus grał do końca i w piątej minucie doliczonego czasu gry wywalczył rzut karny. Stephan Lichtsteiner nabił rękę Leonela Vangioniego, a sędzia podyktował jedenastkę.

Goście długo nie mogli pogodzić się z tą decyzją. W końcu do piłki podbiegł Dybala i w 97. minucie rozstrzygnął mecz celnym strzałem z karnego.