• 6 .Lazio Rzym (10 pkt.)
  • 7 .AS Roma (9 pkt.)
  • 8 .Sampdoria Genua (8 pkt.)

Francesco Totti kontuzjowany

Gwiazdor AS Romy, Francesco Totti doznał kontuzji w niedzielnym meczu z Parmą. Po szczegółowych badaniach okazało się jednak, że uraz kapitana rzymskiej drużyny nie jest poważny.

Totti opuścił boisko w 67. minucie meczu z Parmą, wygranego przez Romę 2:0. Zawodnik został przewieziony do kliniki Villa Stuart, gdzie przeszedł badania, które wykluczyły możliwość dłuższej przerwy.

- Mój uraz nie jest poważny. Mam nadzieję, że wrócę już po przerwie świątecznej - oświadczył piłkarz na swojej stronie internetowej.

Zawodnik więcej uwagi poświęcił jednak wynikom Romy niż swojej kontuzji. - To było ważne, aby zamknąć rok na czwartym miejscu i osiągnęliśmy to. Teraz tabela jest po naszej stronie i musimy podobnie zacząć w 2010 roku - zaznaczył.

Totti jest najskuteczniejszym strzelcem Romy w tym sezonie. Po 17. kolejkach Serie A kapitan "Giallorossich" ma na koncie dziewięć trafień.