• 6 .Lazio Rzym (10 pkt.)
  • 7 .AS Roma (9 pkt.)
  • 8 .Sampdoria Genua (8 pkt.)

Empoli FC - SC Napoli 2-3. Łukasz Skorupski obronił rzut karny

Empoli FC przegrało z SC Napoli 2-3. Łukasz Skorupski obronił rzut karny Driesa Mertensa, ale to nie pomogło jego drużynie ugrać choćby punktu w starciu z faworytem. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik spotkanie rozpoczęli na ławce rezerwowych.

Skorupski zatrzymał strzał z jedenastu metrów Mertensa w siódmej minucie spotkania. Dla najlepszego zawodnika Empoli była to już trzecia obroniona "jedenastka" w tym sezonie.

Niestety jeszcze przed przerwą sam Mertens zdołał trafić do siatki. Dwa trafienia dołożył Lorenzo Insigne i Empoli do szatni schodziło z wynikiem 0-3.

Gospodarze ambitnie walczyli w drugiej połowie i doprowadzili do sporych emocji w końcówce. Najpierw bramkę zdobył Omar El Kaddouri, a później rzut karny skutecznie egzekwował Massimo Maccarone.

Arkadiusz Milik na boisku pojawił się w 83. minucie zmieniając Mertensa. Piotr Zielinski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.