• 6 .AC Milan (63 pkt.)
  • 7 .Inter Mediolan (62 pkt.)
  • 8 .Fiorentina (60 pkt.)

Czerwona kartka Augustyna w debiucie w Serie A

Nie tak dawno Błażej Augustyn był za słaby na Legię Warszawa. W niedzielny wieczór zadebiutował w rozgrywkach Serie A w meczu Catanii Calcio z Sampdorią (1:2). W debiucie został ukarany czerwoną kartką!

21-letni defensor do Catanii trafił w czerwcu bieżącego roku. Młody obrońca szybko zaskarbił sobie sympatię sztabu szkoleniowego włoskiej drużyny. Błażej Augustyn regularnie występował w sparingach, a w niedzielę dostał szansę w ligowym meczu z Sampdorią.

Augustyn rozpoczął mecz w wyjściowym składzie gospodarzy, a na placu gry spędził 78 minut. Pewnie rozegrałby cały mecz, gdyby...sędzia wcześniej nie odesłał go do szatni! Polski obrońca w 35. minucie obejrzał bowiem pierwszą, a w 78. minucie drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartę.

Kibice obejrzeli trzy bramki. Dwie padły w pierwszej połowie meczu. Najpierw w 9. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Giampaolo Pazzini, a na siedem minut przed końcem pierwszej odsłony do wyrównania doprowadził Takayuki Morimoto.

Na nieszczęście dla polskiego obrońcy piłkarze Sampdorii wykorzystali grę w przewadze i w końcówce spotkania zdobyli zwycięskiego gola. Bohaterem gości został Daniele Gastaldello, który posłał piłkę do siatki w 90. minucie.

Catania Calcio - Sampdoria 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Pazzini (9.), 1:1 Morimoto (38.), 1:2 Gastaldello (90.).