• 6 .Sampdoria Genua (14 pkt.)
  • 7 .Bologna FC (14 pkt.)
  • 8 .Torino FC (13 pkt.)

Atalanta Bergamo - Juventus Turyn 2-2. Szczęsny na ławce

Niespodzianka we Włoszech! Atalanta Bergamo zremisowała z Juventusem Turyn 2-2 (1-2) na zakończenie 7. kolejki Serie A. Wojciech Szczęsny przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Serie A - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"Stara Dama" zaczęła mecz w swoim stylu, obejmując prowadzenie. W 21. minucie Blaise Matuidi posłał "bombę" z dystansu, a bramkarz odbił piłkę przed siebie. Najszybciej pojawił się tam Federico Bernardeschi, który wpisał się na listę strzelców.

Trzy minuty później Bernardeschi wystąpił w roli podającego, a piłkę do bramki, z okolic szóstego metra wpakował Gonzalo Higuain.

Dwubramkowe prowadzenie nie zapowiadało katastrofy Juventusu, ale jeszcze przed przerwą Atalanta zdobyła kontaktową bramkę. Do dobitki po strzale z rzutu wolnego doskoczył Mattia Caldara, który z najbliższej odległości pokonał Gianluigiego Buffona.

W 67. minucie Atalanta wyrównała. Po wrzutce z lewej strony Alejandro Gomeza, trafił Bryan Cristante.

Drużyna Massimiliano Allegriego miał jednak wyśmienitą okazję, aby w końcówce strzelić zwycięskiego gola. Arbiter podyktował bowiem "jedenastkę" za zagranie ręką. Do piłki podszedł Paulo Dybala, ale jego strzał w środek był za lekki, aby pokonać Etrita Berishę.

Remis w Bergamo to pierwsza wpadka Juventusu w tym sezonie. "Stara Dama" jest wiceliderem Serie A - do prowadzącego Napoli traci dwa punkty. Tyle samo "oczek" na koncie ma Inter Mediolan.

Dowiedz się więcej na temat: Juventus Turyn | Atalanta Bergamo | Wojciech Szczęsny